Ziedotāju brokastīs: “Valmieru atpazīst pasaules kartē”

Ziedotāju brokastīs: “Valmieru atpazīst pasaules kartē”

Vakar, 4. februārī, notika Valmieras novada fonda (VNF) Ziedotāju brokastis, kurās uz sarunu “Vai Valmiera tiešām ir labāka par Rīgu?” viesojās Valmieras mērs Jānis Baiks, daloties redzējumā par pilsētas un reģiona attīstību. Pēc tam fonda labvēļi bija liecinieki svinīgajā līgumu parakstīšanā, kur viņu ziedojums piešķirts astoņām iecerēm projektu konkursā “Sev, tev, novadam”.

 

Brokastodami Valmieras integrētajā bibliotēkā, ziedotāji un Valmieras mērs ar smaidu atzina, ka abas pilsētas nav jāsalīdzina. Jānis Baiks uzsvēra: neskatoties uz to, ka Valmiera globālā kontekstā ir maza, tomēr tā piedāvā ļoti plašas iespējas, kuras iespējams uzturēt, pateicoties iedzīvotāju lokālpatriotismam. Sarunas laikā fonda vadītājs Ansis Bērziņš bija gandarīts, ka pasaules kopienu fondu kolēģi Baltijas valstis atpazīst pēc Valmieras vārda. Tāpat dalībnieki diskutēja par reģionāla un valstiska līmeņa attīstību. Atziņa diezgan skaudra – bailes zaudēt savu vietu bieži kavē spēju pieņemt radošus un drosmīgus lēmumus.

 

Interesantā saruna apstiprināja fonda ieceri turpmāko pāris gadu laikā Ziedotāju kluba dalībniekiem piedāvāt līdzīgu tikšanos ar visu apkārtējo novadu mēriem.

                            

Pēc Ziedotāju brokastīm norisinājās projektu konkursa “Sev, tev, novadam” svinīgā līgumu parakstīšana. Tur klātienē labvēļi satikās ar ideju īstenotājiem, kuri gatavi ieguldīt savu darbu un zināšanas, lai efektīvi izlietotu ziedojumus Valmieras un novadu iedzīvotāju labā.

 

Šobrīd Ziedotāju klubā ir 40 dalībnieki – uzņēmēji, privātpersonas, tostarp sabiedrībā aktīvi un atpazīstami valmierieši. Par Ziedotāju kluba dalībnieku aicināts kļūt ikviens, kurš gatavs ziedot ik gadu vismaz 20 eiro iedzīvotāju labajām iecerēm pilsētas un novada izaugsmei. Vairāk par citiem Ziedotāju kluba ieguvumiem un ziedošanas iespējām skatiet sadaļā “Ziedo”.

 

Valmieras novada fonda Ziedotāju klubs ir saistošs veids, kā ikviens var atbalstīt un ietekmēt Valmieras apkaimes attīstību un sekot līdzi ziedojuma izlietojumam. 10 gadu laikā ar fonda un ziedotāju atbalstu īstenoti 195 projekti par 145 tūkstošiem eiro Vidzemē, galvenokārt Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados. Savukārt paša Valmieras novada fonda darbu jau vairākus gadus atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.