VNF JIL - atbalsts jauniešu idejām Valmierā!

VNF JIL - atbalsts jauniešu idejām Valmierā!

2021. gada vasaras un rudens mēneši būs tas laiks, kad jaunajā Valmieras novadā tiks īstenotas divas lieliskas jauniešu idejas – „Bungu iegāde VPVĢ” un „Valmieras Jauniešu mājas virtuves labiekārtošana”. Abas idejas atbalstītas par kopējo summu 744 eiro, ko ar dažādām finanšu piesaistes metodēm ir savākusi Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija.

Jāatgādina, ka pavasara izskaņā notika jau 12. Jauniešu ideju konkurss „Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2021”, kuru ikgadēji rīko VNF Jauniešu ideju laboratorija. Lai gan iesniegto ideju skaits nebija liels, priecājāmies redzēt gan pavisam jaunas un nedzirdētas idejas, gan tādas, kas jau bija izskanējušās kādā no astoņām Valmieras novada Jauniešu domradēm - to norisi atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds.


Rezultātā VNF JIL šī gada konkursa komisija nolēma atbalstīt bungu iegādi Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas grupai „Piektdiena”. Grupai bungas ir nepieciešamas koncertos, un līdz šim „Piektdiena” tās ir aizņēmusies no citām mācību iestādēm. VNF JIL konkursa komisijas lēmums – atbalstīt bungu iegādi ar pusi jeb 350 eiro no bungām nepieciešamās summas, tādējādi motivējot jauniešus rīkot koncertus un pasākumus un pašiem savākt otru pusi nepieciešamo summu.

Otrs atbalstītais projekts ir „Valmieras Jauniešu mājas virtuves labiekārtošana”. Lai jaunieši mācītos patstāvīgi gatavot veselīgas un daudzveidīgas maltītes, Valmieras jauniešu dome Valmieras jauniešu mājā organizēs dažādas meistarklases pēc principa „jaunietis māca jaunietim”. Kopā ar Valmieras jauniešu domi ikviens varēs apgūt brokastu, pusdienu, vakariņu un deserta gatavošanas mākslu, kā arī gūt padomus no uztura speciālistes Izoldes Ozoliņas, pavāra un influencera Pipara LV un konditores Betijas Kalējas.

Vēlamies pateikt paldies visiem, kas iesniedza projektus! Arī tiem, kas iesniedza, bet tomēr nobijās no atbildības tos īstenot. Arī tiem, kas rakstīja, bet jau rakstīšanas laikā saprata šķēršļus un rezultātā idejas neiesniedza – ļoti ceram redzēt jūsu idejas vēl lieliskākas nākamajā 13. VNF JIL ideju konkursā!