VNF aicina piedalīties akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Viļņā

VNF aicina piedalīties akcijā  “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Viļņā

Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, Latvijas Pilsoniskā alianse, “Protests” un kustība “Viegli palīdzēt = paliec mājās” sadarbībā ar Valmieras novada fondu un Valmieras pilsētas pašvaldību jau šo svētdien, 23. augustā, aicina valmieriešus un pārējos apkaimes iedzīvotājus piedalīties vērienīgā solidaritātes akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Viļņā, Lietuvā.

 

Akcija “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” sāksies svētdienas vakarā, 23. augustā plkst. 19.00. Tā būs solidaritātes ķēde no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, kurā piedalīsies ap 40’000 iedzīvotājiem no visām trim Baltijas valstīm.

 

Ikviens no mums tiek aicināts piedalīties akcijā un doties uz Viļņu - ar savu personīgo automašīnu vai kopīgo autobusu no Valmieras Kultūras centra stāvlaukuma (izbraukšana - svētdien, plkst.12.00). Braucienam ar Valmieras autobusu aicinām pirms tam reģistrēties FB lapā ŠEIT vai sazināties ar Valmieras solidaritātes akcijas koordinatori Gundegu Siliņu pa mob.tel.: 20258200 vai rakstot uz vnf@vnf.lv. Ja pasākumu plānots apmeklēt ar savu personīgo auto un ir iespējams paņemt līdzi līdzbraucēju, tad ar šo informāciju iespējams dalīties - ŠEIT. Akcijas dalībnieki aicināti ņemt līdzi baltsarkanbaltos Baltkrievijas un Latvijas karogus, kā arī ģērbties baltās drēbēs.

 

Kā iesaistīties, ja tomēr neesi gatavs/a doties prom no Latvijas?

Piedalies solidaritātes ķēdē 23. augustā plkst.12.00:

1) Rīgā - no Brīvības pieminekļa līdz Tautas frontes muzejam. Piedalīties var bez iepriekšējas reģistrēšanās, pievienojoties kādā no ceļa posmiem: Brīvības laukums – Kaļķu iela – Vaļņu iela – Audēju iela – Vecpilsētas iela (skatīt https://nvo.lv/uploads/karte879.jpg.;

2) Piedrujā – kur noslēgsies 22. augustā sāktais solidaritātes gājiens no Meikšāniem līdz Piedrujai;

3) citviet Latvijā, ko organizē solidaritātes koordinators tuvējā apkaimē;

4) paša izveidotā solidaritātes ķēdē ar tuviniekiem un/vai vietējiem iedzīvotājiem.

 

Aicinām dalībniekus iemūžināt solidaritātes ķēdes foto vai video, un, publicējot sociālajos tīklos, lietot tēmturi #FreedomWay, kā arī iespēju robežās izmantot vienojošo simboliku – ģērbšanos baltajā apģērbā un baltsarkanbaltos Baltkrievijas un Latvijas karogus.

 

Jāuzsver, ka pasākumi tiek organizēti, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus un lietojot arī sejas aizsargmaskas. Arī Valmieras autobusā būs pieejamas gan sejas maskas, roku dezinfekcijas līdzekļi. Aicinām rūpīgi izvērtēt riskus un izlemt, vai doties vienā transportā ar personām ārpus savas mājsaimniecības.

 

Plašāku informāciju par akciju iespējams atrast šeit: https://ej.uz/Freedomway #FreedomWay