Vasarā seniori aicināti radīt idejas domu krēslos Valmieras topošajā novadā

Vasarā seniori aicināti radīt idejas domu krēslos Valmieras topošajā novadā

Lai veicinātu cienīgu dzīvesveidu un aktīvu līdzdalību savas apkārtējās vides veidošanā vecākiem cilvēkiem, Valmieras novada fonds vēlas aktīvāk iesaistīt seniorus vietējo kopienu aktualitāšu apzināšanā. Turklāt neierastā veidā – teju 20 vietās topošā Valmieras novadā tiks izvietoti domu krēsli. Tajos ikviens no mums – gan seniori, gan pārējā sabiedrība - varēs apsēsties un atpūsties, pāršķirstīt VNF iedvesmas stāstu grāmatu un izdomāt savu stāstu!

 

Lai senioriem būtu tikpat aktīvs un cienīgs dzīvesveids kā pārējām sabiedrības grupām, VNF īpaši aicinās seniorusiesaistīties vietējo aktualitāšu apzināšanā Valmieras pilsētā un apkārtējos novados. Lai sākotnēji apjaustu vietējās vajadzības, problēmas un izaicinājumus, VNF aicinās par to visu padomāt senioru domu krēslos Valmieras topošajā novadā vasaras laikā.

 

No augusta līdz pat oktobrim VNF aicinās vecāka gada gājuma iedzīvotājus piedalīties Senioru domradēs jeb Senioru ideju apspriedēs Valmieras novada pagastos un pilsētas mikrorajonos. Tajās apzinātās problēmas aicināsim iesniegt VNF ikgadējā vietējo projektu konkursā „Sev, tev, novadam”. Jāuzsver, ka domradēs paustajām senioru idejām tiks piešķirta prioritāra nozīme konkursā šajā gadā, lai vairotu arī veco cilvēku līdzatbildību dzīves uzlabošanā savā apkārtnē.

 

Kā apliecina VNF un Valmieras pilsētas pašvaldības iepriekšējā gada rudenī rīkotās iedzīvotāju domrades, seniori ar interesi turpinātu iesaistīties vietējo lēmumu pieņemšanā - viņu aktīvā līdzdalība ir vērtējama kā ļoti nozīmīgs resurss kopienu attīstībā. Rīkojot Senioru domrades, tiks akcentēta tieši senioru viedokļu nozīmība problēmu konstatēšanā un vēlāk – risināšanā. Tādējādi tiktu mazināta arī pensionāru sociālās atstumtības riska problēma, ar ko mūsdienās saskaras liela daļa veco cilvēku.

 

Senioru domrades notiks, pateicoties „AS «Latvijas Valsts meži”Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds „Ziedot.lv”.