Valmierietis gūst augstus rezultātus Eiropas kausā triatlonā

Valmierietis gūst augstus rezultātus Eiropas kausā triatlonā

“Atnācu, ieraudzīju, uzvarēju”. Tā varētu teikt par valmierieti Savēliju Suharževski, kurš ar uzvaru Vaidavas sacensībās 2010. gadā pievērsās triatlonam, bet jau šajā oktobrī izcīnīja augsto 16. vietu Eiropas kausā junioriem Alānijā, Turcijā. Jaunā sportista dalību sacensībās atbalstīja ziedotāji no Valmieras novada fonda Bērnu un jauniešu izcilību programmas.

 

Ar sacensību rezultātiem Savēlijs ir gandarīts, tas ir pašlaik ir viņa labākais rezultāts. “Peldēšana ir mana stiprā puse. Sacensībās izpeldēju pirmajā grupā, līdz ar to velobraukšanā varēju sacensties ar stiprākajiem” skaidro Savēlijs. Kopvērtējumā starp 50 triatlonistiem S. Suhaževskis ieguva 16. vietu, neskatoties uz to, ka viņš bija visjaunākais sportists. Dalība šajās sacensībās viņam ļāva pakāpties kopvērtējuma rangā, lai nākotnē iekļūtu Eiropas Junioru elitē. Tas pēc pieciem gadiem Savēlijam dotu iespēju saniegt savu mērķi - pārstāvēt Latviju Olimpiskajās spēlēs Tokijā.

 

Šobrīd Savēlijs atpūšas un ļauj organismam atjaunoties pēc sacensību sezonas. Šī gada laikā piedalījies 9 starptautiskās un Latvijas mēroga sacensībās, kurās guvis labus rezultātus. “Latvijā manā grupā konkurentu nav. Vienīgi Andrejs Dmitrijevs, bet viņš ir gandrīz divreiz vecāks par mani. Viņam skriešana ir augstā līmenī” novērtē Savēlijs.

 

Treneris Ingvars Ivanovs Bērnu un jauniešu izcilību pieteikumā uzteic jaunā sportista mērķtiecību, neskatoties uz apstākļiem, kādos Savēlijs trenējas, sakot, ka viņš nemitīgi turpina progresēt. Mācību laikā Savēlijs pavada 4 stundas treniņā, bet brīvlaikā 6-7 stundas dienā. Aktīvajā sezonā katrs rīts puisim iesākas ar 10 km skrējienu ap Valmieru, to papildina 2 stundu peldēšana Gaujā vai Vaidavas ezerā un 60 km riteņbraukšana.

 

Varētu domāt, ka sporta dēļ puisim cieš mācības skolā, bet – nē. Devīto klasi Savēlijs pabeidza ar vidējo atzīmi 9,2. Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs atzinīgi vērtē, ka Savēlijs veiksmīgi piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, kā arī labprāt iesaistās ārpusstundu aktivitātēs. “Jāmācās! Ja nesanāks sports, tad jādomā otrais variants”, saka Savēlijs. Viņš par otro variantu nav domājis, bet ja būtu jāizvēlas, tad vēlētos kļūt par arhitektu.

 

Viņš atzīst, ka mūsdienu jauniešiem pietrūkst gribasspēka “Es zinu, ka ir daudz jauniešu, kuri ar neko nenodarbojas, mācās uz četri un saka, ka viņiem nav laika.” pauž Savēlijs. Viņš savā brīvajā laikā pēc treniņiem dodas ar draugiem makšķerēt. “Man ir ļoti labi draugi, viņi neapvainojas, kad neesmu kompānijā, bet, kad esam kopā, tad viss ir forši”, priecājas puisis.

 

Jautājot, kas palīdz turēties pie mērķa Savēlijs atbild: “Sports, disciplīna. Kad sāku nodarboties ar sportu – parādās mērķis un mierīgi pie viņa turos”. Par atbalstu sniegumiem puisis saka paldies vecākiem, Jurim Liepiņam, Ingvaram Ivanovam , Arvim Pizikam, Jānim Melbārdim Burtnieku novadam, Valmieras novada fondam, Latvijas triatlona federācijai, īpaši Latvijas Triatlona federācijās prezidentam Vilnim Priedītim, kurš ir ļoti daudz ieguldījis mūsu valsts triatlona attīstībā.

 

Pateicoties Valmieras novada fonda Bērnu un jauniešu izcilības programmas ziedotājiem, tika nodrošināta Savēlija dalība sacensībās, velodetaļas un nokļūšana uz Alāniju. Īpašs paldies “T.N. Rozalinde” par iniciatīvu atklājot Bērnu un jauniešu izcilības programmu, kuras mērķis ir sniegt atbalstu talantu izaugsmei dažādās jomās un atbalstīt prasmju demonstrēšanu augsta līmeņa sacensībās, konkursos un olimpiādēs.

 

Valmieras novada fonds šogad atzīmē 10 gadu jubileju, esot par partneri tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Līdz šim fonds galvenokārt atbalstījis iedzīvotāju iniciatīvas Valmierā un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novados, kā arī sniedzis daudzveidīgu sociālo palīdzību ģimenēm, taču nu labdarības piedāvājumu papildinājusi Izcilību programma.