Valmieras novada fonda 2011. gads darbos un skaitļos

Valmieras novada fondsValmieras novada fonda (VNF) galvenais uzdevums ir veidot mērķtiecīgas ziedošanas tradīcijas Valmierā un tās apkārtnē, veicināt vietējās kopienas izaugsmi un finansēt vai īstenot sabiedrībai nozīmīgas iniciatīvas visdažādākajās jomās. Aizvadītais gads fondā bijis labu darbu un radošu ideju pārpilns – gan turpināts iesāktais un stiprinātas tradīcijas, gan meklēti jauni virzieni un kuplināts fonda draugu pulks.
 
Ziedojumu piesaiste dažādiem mērķiem ir viens no neiztrūkstošiem darbiem ik gadu. Nu jau par neatņemamu labo darbu vasaras mēnešos kļuvusi labdarības akcija “Skolas soma”, taču aizsāktā sadarbība ar veikalu tīklu “Austris” un veikalu “Neldi” nu ļauj piesaistīt ziedojumus arī citiem mērķiem. Kopš augusta pie veikalu kasēm atrodas ziedojumu kastītes, kuras ik dienu aicina veikala apmeklētājus atvērt sirdis labiem darbiem. Septembrī un oktobrī bērnu centram “Ligzdiņa” Valmierā tika saziedoti 298 lati, kas paredzēti audzēkņu psiholoģiskam atbalstam un bezmaksas nodarbībām. Novembrī un decembrī saziedotie 419 lati tiks izmantoti VNF Labdarība noliktavas iekārtošanai un uzturēšanai, bet no janvāra ikviens valmierietis ir aicināts papildināt kopīgo “krājkasīti” tādējādi atbalstot apkaimes iedzīvotāju vērtīgas iniciatīvas. Papildināt “krājkasīti” var arī šeit.
 
Runājot par iniciatīvām, tām 2011. gadā bija pat veselas divas iespējas tikt sadzirdētām. Pavasarī VNF izsludināja Labo darbu programmas ideju konkursu, aicinot ļaudis domāt, kā, kopā darbojoties, pašu spēkiem varam palīdzēt sev un līdzcilvēkiem. Šim konkursam pa pēdām sekoja arī pirmais VNF Jauniešu ideju laboratorijas rīkotais konkurss “Jaunieši dod iespēju jauniešiem!”. Arī tā mērķis bija uzlabot un pilnveidot Valmieras un tuvējās apkaimes novadu ikdienu, taču tikai un vienīgi jauniešu spēkiem.
 
Labdarības noliktavā pērn saņemtie ziedojumi mērāmi 16 tonnās apģērba, 3456 pāros apavu, 2346 vienībās trauku, 2068 – rotaļlietu, 586 – somu, saņemti vairāki desmiti mēbeļu, sadzīves tehnikas un citu lietu. Noliktavā mantas ziedojuši ap 1800 cilvēku, tās saņēmušas vairāk nekā 2000 ģimenes Valmierā un apkārtējos novados.
 
Darbīgs 2011. gads bijis arī VNF Jauniešu ideju laboratorijai. Vēl pirms projektu konkursa rīkošanas, jaunieši realizēja vēl vienu ilgi lolotu sapni – sagādāja pasaules populārākās galda spēles un atklāja Galda spēļu vakarus, kas nu notiek ik ceturtdienu Valmieras integrētajā bibliotēkā no plkst. 16:30. Līdzās pasākumiem “Velo modes skate” pilsētas svētku laikā, “Skolas somas jampadracis” augusta vidū un radošajām darbnīcām, kurās pirms Ziemassvētkiem top dāvanas vientuļajiem sirmgalvjiem, fonda jauniešiem izdevies ienest pārmaiņas ne tikai Valmierā un Vidzemē, bet arī pasaulē. Gada sākumā VNF rīkoja radošo konkursu Latvijas jauniešiem un aicināja ar fotogrāfijas, esejas vai projekta idejas starpniecību izteikt savu viedokli par kādu no ANO Tūkstošgades attīstības mērķiem. Konkursa uzvarētājiem balva bija unikāla piedalīšanās starptautiskā Eiropas un Āzijas jauniešu forumā Bulgārijā.
 
Taču fonds ne vien aktīvi darbojies pats, bet mudinājis rosīties arī citus – pulcējis Valmieras un Vidzemes nevalstiskās organizācijas, lai aktualizētu brīvprātīgā darba kustību, aicinājis ļaudis uz 2. Valmieras Iedzīvotāju forumu un vairojis to līdzatbildību par savu pilsētu. Tāpat fonds gan bagātinājis Valmieras pilsētas svētkus, aicinot ļaudis pastaigāt pa “Labo darbu taku” un iepazīt fonda ikdienu, gan  priecējis mūzikas mīļotājus ar “Kazanovas orķestra” koncertu. Turklāt fonda neaizskaramais kapitāls pērn pieaudzis par teju 4000 latiem, no kuriem 1000 latu ir ienākumi no Ziemassvētku apsveikuma kartīšu tirdzniecības.
 
Par to, kas jau paveikts un kas vēl tikai būs, fonds saka lielu paldies ziedotājiem – iedzīvotājiem, uzņēmumiem, brīvprātīgajiem palīgiem, kuri palīdz īstenot fonda misiju. Šajā gadā ieceres ir lielas – tūliņ pat februārī Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi iesaistīsies Labo darbu nedēļā, pavasarī gaidāms jauns projektu konkurss, kuram šobrīd tiek aktīvi piesaistīts finansējums, un ar citiem pasākumiem nesīsim labdarības ideju Valmieras apkaimē. Tam visam vajadzīgs darbs un resursi. Tādēļ atcerēsimies – kopā mēs Valmierai varam dot vairāk!