Valmieras apkārtnē tika dāvātas atstarojošās vestes

Valmieras apkārtnē tika dāvātas atstarojošās vestes

Otrdien, 3. novembrī, Valmieras novada fonds kopā ar Valsts policiju un Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) dāvāja bezmaksas atstarojošās vestes sastaptajiem gājējiem un riteņbraucējiem, kas pārvietojas diennakts tumšajā laikā bez vestēm un bez atstarojušiem elementiem.

 

Izbraukumā, divu stundu laikā, Beverīnas un Kocēnu novada pagastos policijas darbinieki sastapa vairāk nekā desmit gājējus un riteņbraucējus, kuri pārvietojās bez atstarojošajām vestēm. Sarunas laikā sastaptie cilvēki minēja dažādus iemeslus, kādēļ nenēsā vesti – citi steigušies, tādēļ aizmirsuši, citi teica, ka viņi atrodas netālu no mājām, vai arī nepietiek naudas vestes iegādei. Atvadoties katrs no šiem gājējiem saņēma bezmaksas atstarojošo vesti ar laba vēlējumu drošam ceļam.

 

Policijas darbinieki norādīja, ka cilvēki bieži neiedomājās, ka tumsā pārvietojaties pa ceļa daļu autovadītājs viņus bez atstarojušiem elementiem nevar laicīgi pamanīt, tādejādi pastaiga var beigties traģiski. Valmieras novada fonds aicina rūpēties par sevi un saviem tuvajiem, nodrošinoties ar atstarojošām vestēm neapgaismotajos ceļu posmos.

 

Otro gadu Valmieras novada fonds, sadarbojoties ar Latvijas Samariešu apvienību, dāvā atstarojošas vestes iedzīvotājiem, kuri pārvietojas pa neapgaismotiem ceļiem ārpus apdzīvotām vietām, savukārt apdzīvotās vietās vestes tiks izdalītas ar sociālo darbinieku palīdzību.

 

Labdarības organizācija Valmieras novada fonds jau kopš 2005. gada ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Desmit gadu laikā Valmieras apkaimē fonds atbalstījis aptuveni 170 iedzīvotāju iniciatīvas, sniedzis sociālo palīdzību un iesaistījies sabiedrībai nozīmīgās aktivitātēs.