Studiju vizītē apgūst Valmieras novada fonda pieredzi

 25. maijā Valmieras novada fondu (VNF) studiju vizītē apmeklē pārējie Latvijas kopienu fondi. Vizītes mērķis – apgūt un savā darbā pielāgot labos piemērus ziedojumu piesaistē, projektu konkursu organizēšanā un citās fonda aktivitātēs.
 
Kopienu fondi sadarbojas regulāri, taču pirmo reizi valmierieši piedāvā kolēģiem tik detalizētu darbības izklāstu un specifiskus padomus, piemēram, ziedojumu piesaistē vai projektu konkursu plānošanā. Šobrīd, līdzīgi kā citās sfērās, daudzas lietas organizācijas cenšas allaž izplānot no jauna, kaut arī citur tās jau sen izplānotas un pārbaudītas praksē. Šī studiju vizīte ļaus pārējiem iepazīties ar VNF pieredzi un izmantot savā darbā to, kas šķiet noderīgs. Savukārt valmieriešiem šāda vizīte ir kolēģu apliecinājums par veiksmīgu darbību un sasniegumiem vietējās sabiedrības labā.
 
Valmieru apmeklēs viesi no Alūksnes, Lielvārdes, Madonas un Rīgas. Pēcpusdienā viesi tiksies arī ar VNF Uzraudzības komiteju un apmeklēs Valmieras Drāmas teātra izrādi “Idiots”.
 
 
Latvijā šobrīd darbojas pieci kopienu fondi – Alūksnes Novada fonds, Lielvārdes attīstības fonds, Madonas novada fonds, Talsu novada fonds un VNF. 2006. gada decembrī tie apvienojās Kopienu fondu kustībā, lai nodrošinātu pieredzes apmaiņu, izglītotos un ar kopīgām aktivitātēm piedāvātu Latvijas mēroga projektus.