Stāstu pēcpusdiena par Eiropas brīvprātīgo darbu

Stāstu pēcpusdiena par Eiropas brīvprātīgo darbu

Nākamajā otrdienā, 19. aprīlī plkst. 15.00, Valmieras integrētajā bibliotēkā (2.stāvā) notiks Eiropas brīvprātīgā darba stāstu pēcpusdiena, kur ar savu pieredzēto dalīsies valmierieši, kuri devās brīvprātīgajā darbā uz ārzemēm, un ārvalstu jaunieši, kuri šobrīd palīdz Valmieras organizācijām. Tāpat nevalstiskās un pašvaldību organizācijas varēs uzzināt, kā uzņemt ārvalstniekus pie sevis.

 

Stāstu pēcpusdienā ar pieredzi dalīsies kocēnietis Jurģis Rečs, kurš gadu, dzīvojot Bulgārijā, vadīja nodarbības par ekoloģisku dzīvesveidu, rīkoja nometnes un skrejriteņu sacensības jauniešiem. Par brīvprātīgo darbu Norvēģijā stāstīs Maija Ozoliņa, kura piedzīvojumā devās kopā ar dēlu. Savukārt par izvēli doties Eiropas brīvprātīgajā darbā uz Latviju stāstīs Marta no Polijas, Svitlana no Ukrainas un Diāna no Vācijas.

 

Pasākuma otrā daļa būs veltīta organizācijām, kuras apsver iespēju uzņemt “Erasmus+” programmas Eiropas brīvprātīgā darba jauniešus. Pieredzē par soļiem ceļā uz akreditāciju un praktiskajiem jautājumiem, uzņemot ārvalstu brīvprātīgos dalīsies Valmieras novada fonds.

 

Brīvprātīgā darba mēneša ietvaros Valmieras novada fonds Atvērto durvju dienā vēlas uzsvērt, ka veikt brīvprātīgo darbu var veikt ne tikai Valmierā, bet citviet pasaulē. Kopš 2008. gada Valmieras novada fonds darbojas kā nosūtītājorganizācija Eiropas brīvprātīgajā darbā, turklāt fonds jau trešo gadu koordinē ārvalstu brīvprātīgo darbošanos Valmierā.

 

Uzzināt vairāk par organizācijām, kas piedāvā brīvprātīgā darba iespējas Valmierā, var ne tikai šajās Atvērto durvju dienās, bet arī internetā (http://ej.uz/BDvalmiera, VNF mājas lapā, sadaļā “Darbojies brīvprātīgi”). Iesaistītās 19 organizācijas vari apmeklēt arī citā laikā, iepriekš sazinoties pa katalogā norādīto kontaktinformāciju.

 

Brīvprātīgā darba mēnesi organizē Valmieras novada fonds kopā ar apkaimes nevalstiskajām organizācijām un pašvaldības iestādēm. Brīvprātīgā darba popularizēšanu finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, izmantojot EEZ finanšu instrumentu. Paldies sakām arī Borisa un Ināras Teterevu fondam par teātra izrādes dāvinājumu senioriem un aktīvajiem brīvprātīgajiem.