Skaties “Gada brīvprātīgais 2015” godināšanu tiešraidē!

Skaties “Gada brīvprātīgais 2015” godināšanu tiešraidē!

Šodien, 5. decembrī, notiks godināšana “Gada brīvprātīgais 2015”, kurā iepazīsim šī gada spilgtākos un aktīvākos Latvijas brīvprātīgos, viņiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldību. Ceremonijas noslēgumā tiks arī paziņota pirmā Latvijas jauniešu galvaspilsēta. Godināšanai ikviens varēs sekot līdzi tiešraidē mājas lapā www.nvotv.lv.

 

Lai popularizētu brīvprātīgā darba kustību Latvijā un cildinātu tā veicējus un organizētājus, jau otro gadu notiek godināšana “Gada brīvprātīgais”. Šogad tiks godināti deviņi brīvprātīgie, divas organizācijas un viena pašvaldība no Amatas un Auces novada, Brocēniem, Burtnieku novada, Dagdas, Dobeles, Liepājas, Madonas un Rīgas.

 

Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts līdzcilvēku atbalsts sabiedriski nozīmīgiem mērķiem, kuri nav īstenojami biznesa vai valsts pārvaldes spēkiem. Vienlaikus tā ir iespēja pašiem brīvprātīgajiem iegūt jaunas prasmes un kontaktus. Jauniešiem tā var būt pirmā darba pieredze, vidējai paaudzei – iespēja pamēģināt darbu ārpus profesionālā lauka, bet seniori brīvprātīgajā darbā var likt lietā savu dzīves bagāžu un socializēties arī pēc aktīvajām darba gaitām.

 

“Gada brīvprātīgais 2015” organizē Valmieras novada fonds sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pašvaldības Jaunatnes departamentu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Latvijas Jaunatnes padomi, Talsu novada fondu, biedrību “brīvprātīgais.lv”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Nodarbinātības valsts aģentūru. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, izmantojot EEZ finanšu instrumentu.