Siltas svētku sajūtas ikkatrās mājās

Siltas svētku sajūtas ikkatrās mājās

Lai svētku gaidīšanas laikā iepriecinātu Valmieras novada vientuļos seniorus, ar gardām un saldām Ziemassvētku dāvaniņām tos apciemoja Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (VNF JIL) koordinatore Undīne. Kā atzīst Undīne, seniori visvairāk priecājas nevis par dāvaniņas saturu, bet gan par pašu apciemojumu un sirsnīgām sarunām par dzīvi.

 

Decembra mēnesī Undīne kopā ar saviem domubiedriem apciemoja 31 Valmieras novadā dzīvojošo senioru, kuriem ikdienā Kristīgais žēlsirdības centrs piegādā siltu maltīti no Labdarības virtuves. Pirms apciemojumiem kopā ar fonda jauniešiem tika sagatavotas dāvanu paciņas ar tēju, kafiju un saldumiem, par ko paldies sakām uzņēmumiem SIA “Maxima Latvija” un “Artifex plus”.

 

Undīne stāsta, ka seniorus visvairāk priecē nevis dāvaniņa, bet gan tas, ka viņus atceras un apciemo. „Gandrīz katra tikšanās ir aptuveni stundu gara, jo katrs vēlas pastāstīt gan savu dzīves gājumu, gan kā viņi ir pavadījuši jaunības dienas, kā arī uzzināt ko jaunu - kas notiek pilsētā, valstī.

 

Dažas tikšanās ir vairāk kā sirdi sildošas. Piemēram, kundze, kurai ir tuvu pie 90 gadiem, atklāja, kā pēc 60 gadu netikšanās viņu uzmeklējis jaunības dienu kavalieris un tagad viņi sazvanās teju katru dienu. Daudz ir arī skumjo stāstu par Sibīriju, izsūtīšanu un neizsakāmo prieku pēc vairākiem gadiem, atgriežoties mājās Latvijā. Vēl Undīni ļoti patīkami pārsteigusi kāda vecāka kundze, kas, nezinot, ka jaunieši pie viņas un viņas kunga ciemosies, atvērusi durvis, gaumīgi saģērbusies un uzkrāsojusies arī 80 gados, jo “viņas vīrs vēl taču ir dzīvs!” Tā, lūk, dāmas!

 

Undīne cer, ka nākamgad vientuļos seniorus varētu apmeklēt kopā ar citām Valmieras novada jauniešu apvienībām. “Tādējādi mēs varēsim radīt siltas svētku sajūtas vēl vairāk veco ļaužu mājās!”