Roku pie rokas un labi darbi sokas

Labdarības skolaAizvadītā nedēļa Valmieras Viestura vidusskolā aizritējusi zem LABDARĪBAS zīmes. 2.-11. klases skolēni visas nedēļas garumā čakli strādāja un sadarbībā ar vietējām organizācijām īstenoja pašu izplānotus labdarības pasākumus. Piektdien viesturieši kopā ar Arti Žentiņu, Labdarības skolas talismanu Alfrēdu un pārējo labdarības komandu atskatījās uz paveikto.
 
Labdarības skolaPārsteigts un gandarīts bija ikviens, uzzinot, cik gan daudz laba iespējams paveikt tik īsā laikā! Klašu kolektīvi gatavojuši dāvaniņas un priekšnesumus, lai iepriecinātu bērnus Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļā, vecos ļaudis Valmieras un Rūjienas pansionātos, kā arī pensionētos Viesturskolas pedagogus. Bērni vākuši ziedojumus un papildinājuši gan Kristīgā žēlsirdības centra Zupas virtuves krājumus, gan piepildījuši Labdarības noliktavas plauktus, gan dažādojuši pansionāta bibliotēku un atstarotāju kolekciju policijā. Daži jaunieši iemēģinājuši roku lauku darbos, daži sadraudzējušies ar patversmes un meža dzīvniekiem, vēl daži izmantojuši savu roku veiklību un izgatavojuši galda spēles, kuras ziedos bērnu dienas centram. Un vēl daudz, daudz citu jauku tikšanos un labu darbu bijis šajā nedēļā. Tie visi aplūkojami internetā: www.draugiem.lv/lskola.
 
Gandarījums par paveikto ir liels. Pēc Labdarības maratona kāda 4. klases skolniece saka: “Turpmāk mēs centīsimies vairāk palīdzēt, jo darīt labu nemaz nav tik grūti!” Bet cits jaunietis no 11. klases atzīst: “Tas, kurš dara labu citam, vēl vairāk dara labu pašam sev – ne tajā nozīmē, ka viņu par to gaidītu balva, bet gan tajā, ka apziņa par labi padarītu labu pati par sevi sniedz lielu prieku.”
 
Lai arī Labdarības nedēļa ir noslēgusies, jaunieši visi kā viens ir pārliecināti, ka labie darbi nebeidzas. Daudzi solās turpināt apmeklēt savus jauniegūtos draugus un arī ikdienā būt redzīgāki, kad kādam nepieciešama palīdzība.
 
Ar “Labdarības skolu” tika aizsākta inovatīva kustība, kas bērnus un jauniešus iesaista labdarībā. Šogad kustībā iesaistījās astoņas skolas sešās Latvijas pilsētās, taču pievienoties un kļūt par “Labdarības skolu” var ikviena skola! Informācija par to atrodama internetā www.labdaribasfaktors.lv sadaļā “Labdarības skola”.
 
“Labdarības skolu” organizē sabiedriskā labuma fonds “Charity Factors” (Labdarības Faktors) sadarbībā ar kopienu fondiem, mūsu pusē – Valmieras novada fondu. Paldies “Latvija Statoil”, Sorosa fondam – Latvija, Inbox.lv un Draugiem.lv par atbalstu iniciatīvas uzsākšanai!