Radi savu ideju Domu krēslā pagastā vai pilsētā!

Radi savu ideju Domu krēslā pagastā vai pilsētā!

Jau pavisam drīz ikviens varēs apsēsties kādā no Valmieras novada fonda (VNF) Domu krēsliem, kas tiks izvietoti vairākās Valmieras pilsētvietās un apkārt esošo novadu pagastos. Īpaši krēslos aicinām apsēsties seniorus – iedvesmojoties no VNF Atbalstīto projektu grāmatas, aicinām radīt tajā savu stāstu!

 

Sadarbojoties ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, fonda “Iespēju tilts” Specializēto darbnīcu jauniešiem un to nodarbību vadītāju Aivaru Nadziņu, VNF ir izveidojis 19 Domu krēslus. Vasaras otrajā pusē Domu krēsli tiks izvietoti piecos dažādos Valmieras pilsētas krustojumos: Linarda Laicena un Audēju ielas, Meža un Sila ielas, Loku un Vienības ielas, Beātes un Limbažu ielas, kā arī Vaidavas un Siguldas ielu krustojumā.

 

Savukārt pašreizējos Valmieras apkārtnes novados būs atrodami 14 domu krēsli, sadarbojoties ar Valmieras pilsētu un apkārtējo novada pagastiem. Vairākos novados tie atradīsies noteiktu laiku – krēsli tiks pārvietoti, lai dotu iespēju apsēsties senioriem vairākos pagastos. Zināms, ka Beverīnā tie tiks pārvietoti un atradīsies visos trijos pagastos – Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastos. Burtniekos - Burtnieku, Ēveles un Rencēnu pagastos. Kocēnos krēslos ikviens varēs apsēsties Dikļos, Kocēnos un Rubenē. Mazsalacā - Ramatas, Sēļu un Skaņkalnes pagastos, Strenčos – Jercēnu pagastā. Naukšēnos un Rūjienā vēl notiek diskusijas par Domu krēslu atrašanās vietām.

 

Apsēžoties kādā no 19 Domu krēsliem pilsētā vai pagastā, ikviens varēs iepazīties ar VNF iepriekšējos gados atbalstītajām idejām fonda rīkotajos konkursos “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”, “Sev, tev un novadam”, “Starpkultūru dialogs Vidzemē”, “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei” un “Ziedotāju aplis”.

 

Pēdējā VNF Atbalstīto projektu grāmatas lapa aicinās ikvienu, īpaši vecāka gada gājuma ļaudis, apdomāt savas idejas vietējās dzīves uzlabošanā! Un ar jaunradītajām idejām dalīties Senioru domradēs, kas jau rudens sākumā notiks 19 Valmieras topošā novada pilsētas apkaimēs un pagastos. Jāuzsver, ka domradēs izskanējušām idejām tiks piešķirta prioritāra nozīme fonda ikgadējā projektu konkursā “Sev, Tev un novadam”, tādējādi veicinot arī senioru aktīvu iesaistīšanos savas apkārtējās dzīves pilnveidošanā.

 

Domu krēslu izgatavošana un Senioru domrades notiks, pateicoties „AS «Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds „Ziedot.lv”.