Radi jaunas iespējas: projektu konkurss “Sev, tev, novadam”

Radi jaunas iespējas: projektu konkurss “Sev, tev, novadam”

Valmieras novada fonds šogad atklāj jaunu programmu – “Sev, tev, novadam”, un vienlaikus izsludina arī pirmo projektu konkursu. Dot iespēju, uzņemties atbildību un veicināt līdzdalību, pilnveidojot gan sevi, gan apkārtējos – šie ir galvenie atslēgvārdi, ar kuriem aicinām Valmieras apkaimes ļaudis un organizācijas līdz 3. martam iesniegt savas ieceres konkursa 1. kārtā.

 

Lai varētu dzīvot pilnvērtīgi un sakārtotā vidē, vispirms katram pašam jāspēj piedalīties un uzņemties līdzatbildību. Nākamais solis ir meklēt domubiedrus, “paķert” līdzi kaimiņus un draugus, palīdzot arī apkārtējiem. Tikai tā mēs visi kopā varam pilnveidot apkaimi, kurā dzīvojam. Turklāt vajag raudzīties uz iespējām un neizmantotajiem resursiem, nevis koncentrēties uz problēmām, kā to Latvijas sabiedrībā bieži darām.

 

Programmas “Sev, tev, novadam” Ziemas konkursā Valmieras novada fonds plāno vietējiem projektiem piešķirt 5000 eiro. Šī nauda lielākoties nāk no VNF Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem. Ziedotāji arī balsos par konkursā iesniegtajiem projektiem. Otru pusi vērtējuma pēc kritērijiem veidos konkursa komisija.

 

Idejas konkursā var iesniegt ikviens Valmieras apkaimes (bijušā Valmieras rajona) iedzīvotājs vai nevalstiska organizācija. Pirmajā kārtā līdz 3. martam jāiesniedz vien idejas uzmetums, bet pilnais pieteikums būs jāsagatavo pēc VNF rīkotām apmācībām līdz 17. martam.

 

Vairāk informācijas par Ziemas konkursu “Sev, tev, novadam” var atrast  šeit.

 

Ziedotāju klubu Valmieras novada fonds izveidoja pērnā gada augustā, radot arvien vienkāršākas ziedošanas iespējas. Tagad ziedot fondam un piedalīties projektu vērtēšanā ikviens var jau ar 20 eiro ziedojumu gadā. Savukārt Ziedotāju kluba savāktā nauda tiks izlietota projektu konkursos “Sev, tev, novadam”. Turpmāk tādi tiks rīkoti vienu vai divas reizes gadā.