Pirmie VNF domu krēsli uzstādīti Vecatē un Ēvelē

Pirmie VNF domu krēsli uzstādīti Vecatē un Ēvelē

Jau kopš jūlija vidus jaunajā Valmieras novadā Vecates un Ēveles pagastos ir uzstādīti pirmie Domu krēsli. Te ikviens no mums var iepazīties ar vietējās apkaimes projektiem, kas pēdējos gados īstenoti kādreizējos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novados un Valmieras pilsētā. Iedvesmojoties no paveiktā, īpaši aicinām seniorus radīt savas projektu idejas un jau rudenī tās iesniegt Valmieras novada fonda (VNF) projektu konkursā “Sev, tev, novadam”!

 

Nedēļu atpakaļ, 15. jūlijā ar svinīgās lentes pārgriešanu tika atklāts pirmais Domu krēsls Vecates pagastā pie pagastmājas, kādreizējā Burtnieku novadā. Vecatē Domu krēslā iepazīties ar vietējiem projektiem ikvienam būs iespējams turpmākās trīs nedēļas. Pēc tam Domu krēsls dosies tālāk uz Matīšu pagasta svētkiem, kas notiks augustā. 15. jūlijā tika atklāts arī otrais Domu krēsls Ēveles pagastā kopā ar pagasta pensionāru biedrību “Kadiķis”, skanot Ēveles pagasta himnai akordeona pavadījumā.

 

Nākamie Domu krēsli tiks atklāti pagastu svētkos Naukšēnu un Ķoņu svētku “Bija, ir un būs” laikā 22. jūlija vakarā pie Naukšēnu vidusskolas. Vēl pēc nedēļas, 29. jūlijā, Domu krēsli tiks atklāti kādreizējā Kocēnu novada Kocēnu promenādē, Rubenes skvērā un Vika parkā Dikļos. Savukārt augusta vidū Domu krēslos varēs apsēsties Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkos Trikātas pagastā kādreizējā Beverīnas novadā. Vēl Domu krēslos ikviens no mums varēs piesēst arī kādreizējos Mazsalacas, Rūjienas, Strenču novados un Valmieras pilsētā.

 

Lielu paldies par atsaucību un vēlmi sadarboties sakām Valmieras novada pagastu pārvaldēm, kā arī mūsu Domu krēslu frēzētājiem Aleksandram Krimovičam, Gintam Ābelei, Jānim Brencim “Woody shop”, Igoram Vilcānam, Līvai Vilsonei “Fantastiski.lv”, SIA SIA “Simple Concept” un SIA “STATS RENT” par tehnisko nodrošinājumu.

 

Jau esam stāstījuši, ka apsēžoties kādā no 19 Domu krēsliem, kas veidoti sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, fonda “Iespēju tilts” Specializēto darbnīcu nodarbību vadītāju Aivaru Nadziņu un darbnīcu jauniešiem, ikviens varēs iepazīties ar VNF iepriekšējos gados atbalstītajām idejām, iedvesmoties no tām un radīt savu projekta ideju! Īpaši aicinām krēslos iesēsties seniorus un radīt savas idejas par savas vietējas dzīves uzlabošanu, lai rudens laikā ar tām dalītos Senioru domradēs Valmieras jaunajā novadā! Vērts uzsvērt, ka domradēs izskanējušām idejām būs prioritāra nozīme fonda ikgadējā projektu konkursā “Sev, Tev un novadam”.

 

Domu krēslu izgatavošana un senioru domrades notiek, pateicoties „AS «Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds „Ziedot.lv”.