Pirmajā Ziedotāju aplī Valmierā ziedoti 5700 eiro

Pirmajā Ziedotāju aplī Valmierā ziedoti 5700 eiro

7. decembrī notika pirmais Ziedotāju aplis Valmierā, kur ar aplausiem sveica trīs projektu autorus, kopā viņu ieceru īstenošanai ziedojot 5700 eiro. Pasākums pierādīja, ka kolektīvi ziedota summa var sniegt nozīmīgu atbalstu. Valmieras novada fonds no sirds pateicas visiem, kuri ziedoja klātienē un neklātienē, lai biedrība “Ģimenes šūpulis” varētu organizēt krīzē nonākušo jauno māmiņu izglītošanos, Toms Treimanis uzstādītu grāmatu apmaiņas mājiņas Kocēnos un Valmierā, bet Vidzemes sporta asociācija tiktu pie inventāra izcilākiem rezultātiem airēšanas slaloma sacensībās ceļā uz Tokijas olimpiādi.

 

Ziedotāju aplis Valmierā notika pirmo reizi, neformālā gaisotnē pulcējot labvēļus, kuri bija gatavi uzklausīt trīs sabiedrībai nozīmīgas projektu idejas un ziedot, ja iecere uzrunāja. Katrai iniciatīvai bija dotas sešas minūtes izskaidrot ideju un sešas minūtes, lai atbildētu uz ziedotāju jautājumiem. Pēc tam sākās ziedojumu solījumu sesija, kur pozitīvā un ar smiekliem apvītā gaisotnē ziedotāji solīja un izaicināja cits citu, pēc pašu izvēles ziedojot no pieciem līdz pat 400 eiro.

 

Pateicoties ziedotājiem, jau nākamgad “Ģimenes šūpulis” bez dzīvesvietas un emocionālā patvēruma palikušām jaunajām māmiņām varēs nodrošināt ne tikai pagaidu mājvietu, bet arī prasmju apguvi patstāvīgai dzīvei un darba tirgum, sagādājot datortehniku un mācību materiālus. Vidzemes sporta asociācija, lai mūsu jaunie airētāji gūtu arvien izcilākus rezultātus Eiropas sacensībās, iegādāsies videokameru un projektoru rūpīgai treniņu analīzei. Savukārt Toms Treimanis uzstādīs Valmierā un Kocēnu novadā publiski pieejamas grāmatu apmaiņas mājiņas.

 

Ziedotāju aplis ir klātienes kolektīvās naudas solīšanas pasākums, kur tiekas mūsu kopienā aktuālas un interesantas idejas un to autori ar cilvēkiem, kuri vēlas Valmieras un tās apkaimes attīstībā ieguldīt naudu vai citus resursus. Tā ir arī iespēja neformālā gaisotnē satikt līdzīgi domājošus ļaudis, iepazīt jaunas jomas, iedvesmoties pašam un motivēt citus.

 

Daudzviet pasaulē Ziedotāju aplis pazīstams kā Giving Circle. Latvijā kopienu fondi šo metodi 2017. gadā pārņēma no Lielbritānijas organizācijas “The Funding Network”. Valmierā to rīko vietējā labdarības organizācija "Valmieras novada fonds".