Pēdējā nedēļa vietējo ideju iesniegšanai projektu konkursā “Sev, tev, novadam”

Pēdējā nedēļa vietējo ideju iesniegšanai projektu konkursā “Sev, tev, novadam”

Turpinot aicināt vecāka gada gājuma ļaudis iesaistīties savas vietējās kopienas ideju īstenošanā, Valmieras novada fonds (VNF) mudina seniorus iesniegt savas idejas fonda vietējo projektu konkursā “Sev, tev, novadam”! Lai gan Valmieras novada Senioru domradēs izskanējušām idejām konkursā tiek piešķirti papildu punkti, aicinām iesniegt arī tās senioru idejas, kas vēl nav skaļi izsacītas!

 

Ja vēlamies redzēt pārmaiņas savā pagastā, pilsētā, novadā, gribam līdzdarboties šo ideju īstenošanā un idejas īstenošanai ir nepieciešams līdz 5’000 eiro, tad VNF gaida ideju pieteikumus līdz pat gada nogalei jeb 31. decembrim. Kā jau minēts, šogad priekšroka - senioru idejām!

 

Idejas var iesniegt biedrības un nodibinājumi, neformālas grupas un privātpersonas. Plašāka informācija atrodama fonda mājas lapā www.vnf.lv sadaļā “Īsteno ideju”. Par jautājumiem droši sazinieties, rakstot uz e-pastu vnf@vnf.lv vai zvanot pa tālruni 26399772 (Patricija Siliņa). Idejas tematika – neierobežota. Atbalstītās idejas būs īstenojamas no 2022. gada 1. februāra līdz 2022. gada 31. decembrim Valmieras novadā – Brenguļu, Kauguru un Trikātas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Kocēnu, Rūjienas un Strenču apvienību pagastos, kā arī Mazsalacas, Rūjienas, Sedas, Strenču un Valmieras pilsētās.

 

Lai mudinātu vecāka gada gājuma cilvēkus nebūt kūtriem un piedalīties savas kopienas dzīves veidošanā, Valmieras novada pilsētu un pagastu bibliotēkās, kultūras centros un citviet tika rīkota 21 Senioru ideju apspriede, kurās piedalījās 161 seniors. Fonda un Valmieras pilsētas pašvaldības rīkotajās domradēs seniori diskutēja gan par sakārtoto un apmierinošo, gan par trūkstošo un pilnveidojamo savos pagastos un pilsētās Valmieras novadā.

 

Lai no mērķtiecīgām sarunām virzītos tālāk uz reāliem darbiem un vietējo projektu īstenošanu, VNF kopā ar senioriem pārrunāja konkursa galvenos nosacījumus un aizsāka pirmos uzmetumus jau konkrētākām projektu idejām. VNF ļoti cer, ka domradēs izskanējušās idejas par Senioru akadēmijām, Veco ļaužu dienas centriem, radošajām un starppaaudžu nodarbībām, kā arī daudzās vides objektu un labiekārtošanas idejas nepazudīs un tiks īstenotas (domražu idejas pieejamas www.vnf.lv). Šogad domrades notika, pateicoties “AS Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmai, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”.