Noslēdzas VNF Labdarības un filantropijas skolu cikls Valmieras novadā

Noslēdzas VNF Labdarības un filantropijas skolu cikls Valmieras novadā

Spēles, lekcijas, video un mini projektu plānošana – tā atslēgu vārdos var raksturot Labdarības un filantropijas skolas programmu, ar kuru Valmieras novada fonds (VNF) viesojās 13 Valmieras novada izglītības iestādēs septembra, oktobra un novembra laikā. 439 pamatskolu un vidusskolu jaunieši uzzināja par praktiskiem veidiem, kā iesaistīties vietējā labdarībā, kā arī paši plānoja sev paveicamus labos darbus ar VNF atbalstu.

 

Lai veicinātu jauniešu iesaistīšanos savas vietējās apkaimes dzīves veidošanā, ar Labdarības un filantropijas skolas programmu Valmieras novada fonds (VNF) apmeklēja 13 izglītības iestādes un jauniešu centrus Valmieras novadā - Burtnieku Ausekļu pamatskolu, Kocēnu pamatskolu, Matīšu pamatskolu, Mazsalacas vidusskolu, Rencēnu pamatskolu, Rūjienas vidusskolu, Strenču pamatskolu, Trikātas jauniešu centru, Valmieras Jauniešu māju, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāziju, Valmieras Viesturu vidusskolu, Valmieras 2. vidusskolu un Valmieras 5. vidusskolu.

 

Tiekoties ar jauniešiem, spēles laikā tika noskaidrota jauniešu iesaiste labdarībā, apjaustas brīvprātīgā darba iespējas Valmieras pilsētā, kā arī video formātā analizēti iepriekš atbalstīto VNF JIL mini ideju projekti. Tas viss, lai jaunieši iespējami labāk sagatavotu savas mini idejas pieteikumu fonda Jauniešu ideju laboratorijas ideju konkursā “Mēs savai vietai”. Uz vietas topot idejām un pēc tam pašiem balsojot, klašu jaunieši paši izvēlējās sev saistošākās un atbalstāmākās idejas.

 

Tiklīdz to ļaus situācija valstī, Valmieras novadā jaunieši plāno rīkot dažādus jauniešiem domātus pasākumus, aizvietot plastmasas maisiņus ar auduma maisiņiem, izvietot ziedojumu kastes rotaļlietu vākšanai, tikties ar dažādām Latvijā populārām personībām, apmeklēt sociālās iestādes, atjaunot pašu spēkiem sporta inventāru un vēl daudz citu ideju. VNF Jauniešu ideju laboratorijas koordinatore Undīne Blumberga uzsver, ka daudzas idejas šobrīd jaunieši var tikai izplānot un nosacīti aizsākt darbu pie tām. “Cerēsim, ka jauniešiem tikmēr iedvesma nebūs zudusi,” norāda Undīne.

 

Jau minēts, ka rudenī VNF JIL izsludināja mini ideju konkursu “Mēs savai vietai”, kura ietvaros tiek atbalstītas jauniešu iniciatīvas. Joprojām jauniešu līdzdarbošanās savas apkārtējās vides veidošanā Latvijā ir vērtējama kā zema, tādēļ ir nepieciešams to regulāri sekmēt un veicināt. VNF Labdarības un filantropijas skolas laikā jaunieši uzzina vairāk par vietējo labdarību un brīvprātīgo darbu savā kopienā, kā arī rada un izstrādā savas mini idejas vietējās dzīves uzlabošanai. Savukārt VNF Jauniešu ideju laboratorija atbalsta idejas, kas svarīgas un nozīmīgas pašiem jauniešiem.

 

Labdarības un filantropijas skolas norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.