Nāc uz 3. Valmieras Iedzīvotāju forumu!

Nāc uz 3. Valmieras Iedzīvotāju forumu!

Sestdien, 7. novembrī, pulksten 10.00, Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4) notiks trešais Valmieras Iedzīvotāju forums. Ikviens, kurš dzīvo, strādā, mācās vai atpūšas Valmierā, ir aicināts tajā piedalīties un paust savu redzējumu par aktuālajām problēmām un uzlabojumiem pilsētā un, pats galvenais – racionālākos risinājumus īstenot dzīvē.

 

Iedzīvotāju forums ir vieta, kur iespējams satikt līdzīgi domājošos un kopīgi rast iespēju savai idejai īstenoties. Forums no oficiālajām sabiedriskajām apspriešanām atšķiras ar to, ka tā īpašā metodika ļauj ne vien noskaidrot vajadzības, bet mudina iedzīvotājus uzņemties personisku atbildību par priekšlikumiem un ķerties pie darbiem. Tātad uzdevums nav sastādīt darāmo darbu sarakstu pašvaldībai vai valdībai, bet gan pašiem sev.

 

Forumā tiks aptvertas šādas tēmas:

  • Iedzīvotāju līdzdalība un brīvprātīgais darbs

  • Pilsētas tēls

  • Sociālā iekļaušanās

  • Iespējas bērniem un jauniešiem

  • Izglītība un karjera

  • Mājoklis, vide un infrastruktūra

  • Kultūra un izklaide

  • Sports un aktīvā atpūta

 

Nāc arī Tu - nosaki prioritātes un sper pirmos soļus ideju īstenošanai!

 

Valmierā šādas apspriedes ir notikušas divreiz – pirms 4 gadiem Valmieras sākumskolā, bet 2006. gadā Pārgaujas ģimnāzijā. Forumu rīko Valmieras novada fonds sadarbībā ar Valmieras pašvaldību un Vidzemes Augstskolu, kur šogad notiks šis pasākums. Valmieriešiem tā vienlaikus būs arī lieliska iespēja no iekšpuses iepazīt tik bieži no ārpuses redzēto, bet varbūt mazāk zināmo augstskolu. Studentijas jauneklīgais gars, cerams, iedvesmos radošām idejām visas Valmieras labā!

 

Iedzīvotāju forumā 7. novembrī darbs vispirms norisināsies astoņās tematiskās grupās, bet otrā daļa būs organizēta tā, lai no runām jau ķertos pie darbiem! Valmierieši varēs uz vietas veidot rīcības grupas, kas strādās pie konkrētu ierosinājumu īstenošanas. Tieši tādēļ – jo plašāk būs pārstāvētas dažādas sabiedrības grupas, jo pilnvērtīgāki būs foruma rezultāti!

 

Finansējumu iedzīvotāju priekšlikumiem varēs saņemt jau šajā rudenī fonda rīkotajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kur foruma rezultātiem tiks piešķirta prioritāte. Tāpat arī pilsētas pašvaldība ir atvērta jaunām idejām un gatava tās ņemt vērā ikdienas darbā vai atsevišķai finansēšanai.

 

Ar rezultātiem no iepriekšējiem Iedzīvotāju forumiem var iepazīties šeit:

Iedzīvotāju foruma rezultāti 2006. gadā

Iedzīvotāju foruma rezultāti 2011. gadā

 

Trešā Iedzīvotāju foruma norisi Valmierā atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valmieras pašvaldība un Vidzemes Augstskola, kā arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ finanšu instrumentu, ko Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pievienotā galerija: