Nāc un diskutē par jauniešu nodarbinātību Valmierā!

Nāc un diskutē par jauniešu nodarbinātību Valmierā!

Jau rīt, 24. aprīlī, plkst. 10.30 Vidzemes Augstskolā notiks diskusija “Sadarbības nozīme jauniešu nodarbinātībai Valmierā”, uz kuru laipni aicināti visi interesenti! Diskusijā piedalīsies arī Valmieras novada fonda brīvprātīgās pētnieces Liene Goļča un Līga Zariņa, kas iepazīstinās ar pašu veikto pētījumu par jauniešu bezdarbu Vidzemē.

 

2013. gadā brīvprātīgās pētnieces aptaujāja 666 jauniešus visā Vidzemes reģionā jeb 26 pašvaldībās. Tika veiktas arī 25 intervijas ar jauniešu centru vadītājiem, uzņēmējiem, pašvaldību iestāžu vadītājiem un, protams, ar jauniešiem. Pētījums notika, pateicoties Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” finansiālam atbalstam, konstatējot vairākus faktus. Piemēram, 60% aptaujāto jauniešu uzskata, ka sadarbība starp vietējiem uzņēmumiem un izglītības iestādēm ar apmācību iespējām būtu visefektīvākais paņēmiens bezdarba novēršanai. 48% uzskata, ka jāpaplašina prakses iespējas darba vietās, jo darba devēji nevēlas pieņemt jauniešus bez iepriekšējas darba pieredzes. Vēlies uzzināt ko vairāk? Atnāc uz Vidzemes Augstskolu un uzzini, ko par jauniešu bezdarbu saka Valmieras uzņēmēji, pašvaldība, nevalstiskās organizācijas un paši jaunieši!

 

Diskusijā ar reālo situāciju un jauniešu iespējām Valmierā iepazīstinās pilsētas pašvaldības un Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti. Savukārt par praktisko pieredzi un iemaņu atbilstību darba tirgus prasībām diskutēs vairāku Valmieras uzņēmumu pārstāvji – AS “Valmieras stikla šķiedra” arodorganizācijas priekšsēdētāja Mudīte Virza un pārstāvji no AS “Valmieras piens” un Vidzemes slimnīcas.

 

Par karjeras izvēli un profesijas apguvi pieredzē dalīsies izglītības iestāžu profesionāļi – no Valmieras 5. vidusskolas, Valmieras profesionālās vidusskolas un Vidzemes Augstskolas. Diskusiju organizē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), un to vadīs LBAS eksperte Ruta Porniece, un diskusijas noslēgumā tiks izdarīti secinājumi un sniegtas rekomendācijas iesaistītajiem.

 

 

Uz tikšanos Vidzemes Augstskolā jau rīt plkst.10.30!