Nāc un atbalsti Talku sacensību īstenošanos Valmierā

Nāc un atbalsti Talku sacensību īstenošanos Valmierā

Trešdien, 16. decembrī, tiksies viena no trešā Valmieras iedzīvotāju forumā izveidotajām darba grupām, lai tālāk attīstītu forumā iedzīvotāju atbalstu guvušo ideju par talku sacensībām Valmierā. Ikviens interesents ir aicināts pievienoties uz tikšanos Valmieras novada fondā Garā ielā 10 plkst. 19:00 un iesaistīties ieceres realizēšanā. 

 

Idejas galvenais mērķis ir padarīt Valmieru par tīru un sakoptu pilsētu, kuras zaļā zona būtu piemērota gan sportiskajām aktivitātēm, gan brīvā laika pavadīšanai ģimenēm un bērniem. Foruma ietvaros izskanēja, ka Valmierā jau reiz ir bijusi ideja rīkot talku sacensības starp Valmieras mikrorajoniem, tāpēc iepriekšējā tikšanās reizē viena no prioritātēm bija izvērtēt piemērotākos sacensību formātus. Pieļaujot, ka nākotnē šī ideja varētu attīstīties un paplašināties, darba grupa izvēlējās sabiedrībai piedāvāt formātu – talku sacensības starp Valmieras skolām, kurās skolēni sakoptu Valmieras zaļās zonas, vienlaikus šķirojot atkritumus un savā starpā sacenšoties par galveno balvu – ceļojošo kausu.

 

Tā kā Vislatvijas Lielā talka ik gadu notiek pavasarī, savukārt vasaras brīvlaikā, atpūšoties pie dabas, vide tiek piesārņota vairāk, darba grupa vienojās, ka piemērots laiks talku sacensībām varētu būt rudens, septembra sākums. Tas ir laiks, kad skolēni tikko kā uzsākuši mācības un būtu atraktīvs un sabiedrībai noderīgs veids, kā skolēniem savā starpā labāk iepazīties, kā arī atkal satikties pēc vasaras brīvdienām.

 

Līdz idejas realizācijai vēl nepieciešams veikt daudzus sagatavošanās darbus, kā arī apzināt esošo situāciju un izzināt sabiedrības viedokli. Piemēram, jānoskaidro, kuras Valmieras zaļās zonas būtu nepieciešams primāri sakopt, Vai izglītības iestādes būtu gatavas un ieinteresētas piedalīties šādā pasākumā, jāprecizē pasākuma formāts, sacensību vērtēšanas kritēriji, aptaujas veidā jānoskaidro piemērotākais variants ceļojošajai balvai, jāpiesaista pasākumam atbalstītāji, kā arī jāizplāno atraktīva un informatīva noslēguma ballīte pēc labi padarīta darba.

 

Ikviens, kam rūp Valmiera un tās zaļā zona ir aicināts, izteikt viedokli, piedāvāt savas idejas un piedalīties darba grupā veidojot talku sacensības. Atgādinām, ka grupas tikšanās paredzēta 16. decembrī Valmieras novada fondā (Garā iela 10) plkst. 19:00. Interesentiem lūgums sazināties ar darba grupas vadītāju Jāni Medni pa tālruni 26576478.