Mazsalacas un Rubenes skolēni gatavi turpināt labdarības aktivitātes

Mazsalacas un Rubenes skolēni gatavi turpināt labdarības aktivitātes

Šodien, 12. februārī, Rubenes pamatskolā un Mazsalacas vidusskolā skolēni, noslēdzot Labdarības skolas akciju, dalījās ar stāstiem par paveikto. Nedēļas laikā skolēni apciemoja dzīvnieku patversmi, sniedza koncertus pansionātā, stāstīja par droša interneta lietošanu un ierādīt novada neparastākās vietas, aicinot slēpņot. Rubenes skolēni, iedvesmojoties no projektu nedēļas labdarības zīmē, apņēmās sagaidīt Latvijas simtgadi, katrs dāvājot 100 brīvprātīgā darba stundas citu labā.

 

Vienu nedēļu ilgusī akcija padarīja 400 skolēnu, skolotāju un vecāku ikdienu citādāku, iepazīstot brīvprātīgo darbu. Dalībnieki, īpaši skolēni, guva daudz jaunas emocijas, kontaktus un iemācījās daudz labāk komunicēt ar dažādu vecumu cilvēkiem. Labdarības skolas noslēgumā Mazsalacā pateicības vārdus un diplomus jauniešiem pasniedza pašvaldības priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, kurš bija ļoti apmierināts ar nedēļas laikā paveikto un aicināja skolēnus pie padarītā neapstāties un turpināt darīt labos darbus arī turpmāk.

 

To, ka jaunieši var, pierādīja visas klases. Darbīgo jaunatni ikdienā varēja redzēt Kristīgā žēlsirdības centra zupas virtuvē, Valmieras dzīvnieku patversmē, Valmieras pansionātā, jauniešu centrā “Vinda”, Mazsalacas sociālajā dienestā, Mazsalacas kultūras namā, pašu skolās un arī citviet. Tāpat Mazsalacas bērnudārzā tika sarīkota sporta diena un nākamnedēļ uzstāsies arī skolēnu veidots teātris. Vairāk par padarītajiem darbiem var izlasīt adresē www.deedin.com/stasti.

 

Labdarības skolu Valmierā jau piekto gadu organizē Valmieras novada fonds. Šo kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” un šo gadu laikā tajā iesaistījušās skolas Valmierā, Limbažos, Madonā, Alūksnē, Talsos, Apē, Liepājā, Grobiņā, Tirzā, Pededzē, Malienā, Rīgā, Smiltenē, Preiļos, Kandavā un nu arī Mazsalacā un Rubenē kopumā labdarības aktivitātēs iesaistot ap 4000 skolēnu, skolotāju un vecāku. Labdarības skolas norisi finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, kuru veidoto NVO fondu Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.


Pievienotā galerija: