Labdarības un filantropijas skola – 1000 eiro jauniešu idejai!

Labdarības un filantropijas skola – 1000 eiro jauniešu idejai!

Lai mērķtiecīgi aicinātu Valmieras novada jauniešus piedalīties savas apkaimes dzīves veidošanā, arī šogad Labdarības un filantropijas skolas programmu Valmieras novada fonds (VNF) turpinās apmeklēt skolas un jauniešu centrus Valmieras novadā. Rudens laikā VNF atbalstīja novada jauniešu mazās iniciatīvas ar 50 eiro, bet tagad, pavasarī VNF aicina jauniešus plānot un vasarā īstenot lielākas, grandiozākas un apjomīgākas idejas līdz pat 1000 eiro!

 

Lai jaunieši varētu kvalitatīvi un pārliecinoši sagatavot savus ideju pieteikumus, tie radīs idejas, prezentēs un paši balsos arī par tām, apjaušot savus favorītus. Tādējādi skolēni praktiskā veidā iepazīsies ar VNF Jaunieši ideju laboratorijas (VNF JIL) ikgadēji rīkoto lielo ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2022”. Lai gan ideju konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vai jauniešu grupa, idejām, kas izskanēs Labdarības un filantropijas skolas programmas laikā, konkursa vērtēšanā tiks piešķirti īpašie papildpunkti.

 

Labdarības un filantropijas skolas programmas laikā jaunieši piedalīsies arī nelielā pētījumā, kas iezīmēs viņu ziedošanas, labdarības un pilsoniskās līdzdalības tendences Valmieras novadā. “Zinot, cik ļoti nelabprāt jaunieši pilda dažādas anketas, pētījumu izspēlēsim atraktīvas spēles veidā,” norāda Undīne, VNF JIL koordinatore.

 

Lai šī gada februārī, martā vai aprīlī VNF ciemotos arī jūsu skolā vai jauniešu centrā ar Labdarības un filantropijas skolas programmu, aicinām sazināties ar VNF JIL koordinatori Undīni Blumbergu, rakstot uz e-pastu: undine.blumberga@vnf.lv vai zvanot pa tālruni: 20009979.

 

Diemžēl jauniešu līdzdarbošanās savas apkārtējās vides veidošanā Latvijā joprojām ir vērtējama kā zema, tādēļ ir nepieciešams to regulāri sekmēt un veicināt. VNF Labdarības un filantropijas skolas laikā jaunieši tiks mudināti gan paust savu individuālo viedokli dažādos pilsoniskās līdzdalības jautājumos, gan līdzdarboties savas vietējās vides veidošanā ar fonda atbalstu.

 

Labdarības un filantropijas skolas pasākuma norisi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.