Labdarības skola Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā

Labdarības skola Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā

Februārī jau trešo gadu projektu nedēļas laikā norisināsies akcija “Labdarības skola”, kuras laikā skolēni plāno un īsteno sirsnīgus un sabiedrībai noderīgus labdarības projektus un brīvprātīgā darba aktivitātes. Šogad Labdarības skola būs Valmieras Pārgaujas ģimnāzija.

 

Labdarības nedēļu atklās 10. februārī, kad skolēnus labiem darbiem iedvesmos Regīna Devīte, Sabīne Vidriķe un varbūt arī Gints Amons. Labdarīgās idejas rosinās īsfilma “Labdarības līga”, kas pagājušajā gadā guvusi vairākas atzinības konkursos. Tūlīt pēc atklāšanas skolēni kopā ar klases audzinātāju sāks savu labdarības darbu Valmieras organizācijās. Katrā klasē būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās, kam sekot līdzi varēs lapā www.draugiem.lv/lskola. Nedēļas noslēgumā klases savu veikumu atrādīs citiem un tiks noskaidrots un apbalvots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts.

 

Labdarības nedēļā ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu Valmieras novada fonds atklās arī Latvijā pirmo interneta aplikāciju brīvprātīgajiem DEEDin. Aplikācijas lietotāji varēs atrast sev piemērotu brīvprātīgā darbavietu kādā no organizācijām, krāt punktus par padarītajiem darbiem, saņemt virtuālus un reālus apbalvojumus, kā arī dalīties ar pieredzes stāstiem un uzzināt vairāk par brīvprātīgo darbu Latvijā un Eiropā. No 10. februāra jebkurš interesents ar aplikāciju varēs iepazīties mājaslapā www.deedin.com.

 

Kustību “Labdarības skola” 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Tās mērķis – ar praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai, ir atbildīga un piedalās tās norisēs, kurai nerūp tikai pašlabums, bet kas izprot vietējās sabiedrības vajadzības un iesaistās tās problēmu risināšanā. Iepriekšējos gados gūtā pieredze parādīja – lai arī mūsu valstī filantropijas kultūra vēl tikai attīstās, skolas projektu nedēļa ir lielisks veids, kā ieinteresēt bērnus, runāt ar viņiem un pilnveidot labdarības tradīcijas.