Labdarības skola Mazsalacā

Labdarības skola Mazsalacā

Šodien, 8. februārī, Mazsalacas vidusskolā tika atklāta akcijas “Labdarības skola” nedēļa. Akcijas mērķis ir skolēnus iesaistīt sabiedrībai noderīgu labdarības un brīvprātīgā darba aktivitāšu plānošanā un īstenošanā. Labdarības skolu jau piekto gadu organizē Valmieras novada fonds, iesaistot Valmieras apkaimes skolas.

 

Labdarības nedēļu atklāja un skolēnus labiem darbiem iedvesmoja Liene Lakstīgala, kura ir aktīva mazsalaciete, dažādu pasākumu rīkotāja, sakot: “Pats galvenais, ko mēs kā brīvprātīgie saņemam pretī ir pieredze, kuru citviet nemaz nevar iegūt.” Tūlīt pēc atklāšanas skolēni kopā ar klases audzinātājiem devās uz saviem labdarības darbiem Mazsalacas un Valmieras organizācijās. Skolēni organizēs ziemas galda spēles Mazsalacas senioriem, viena no klasēm savāks un nogādās audumus Valmieras dzīvnieku patversmei, citi veidos ludziņu bērnudārza apmeklētājiem un sadarbosies ar Igaunijas skolu jauniešiem, kā arī tiks veidoti apsveikumi dažādiem svētkiem un vēl daudz citi labi darbi.

 

Katrā klasē kāds no skolēniem būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās, kam līdzi sekot varēs lapā www.deedin.com/stasti. Nedēļas noslēgumā klases savu veikumu atrādīs citiem, un ar garšīgām balvām no vietējiem uzņēmējiem tiks apbalvots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts, bet aktīvākā skolotāja vai skolotājs tiks pie dāvanas no Valmieras teātra.

 

Kustību “Labdarības skola” 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Šobrīd akcija notikusi jau teju 20 pilsētās un ciemos Latvijā kopumā iesaistot ap 4000 skolēnus, skolotājus un vecākus. Labdarības skolas norisi finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, kuru veidoto NVO fondu Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.