Labdarības skola arī Rubenē

Labdarības skola arī Rubenē

Šodien, 10. februārī, Valmieras novada fonda rīkotā akcija “Labdarības skola” aizsākas arī Kocēnu novada Rubenes pamatskolā. Akcijas mērķis ir iesaistīt skolēnus sabiedrībai noderīgu labdarības un brīvprātīgā darba aktivitāšu plānošanā un īstenošanā.

 

Nedēļas sākumā jau informējām, ka Labdarības nedēļa atklāta Mazsalacas vidusskolā, kur trešo dienu skolēni ļoti aktīvi iesaistās brīvprātīgā darba aktivitātēs apkārtnes organizācijās. Šodien arī Rubenes pamatskolas skolēni uzsāks brīvprātīgās aktivitātes gan Rubenes, gan Valmieras organizācijās. Skola izvirzījusi mērķi: līdz Latvijas 100 gadu jubilejai 2018. gadā, katrs skolēns “dāvina” Latvijai 100 brīvprātīgā darba stundas, palīdzot sabiedrībai visdažādākajos veidos. Šodien skolēni pavadīs laiku ar pansionāta “Valmiera” pensionāriem un palīdzēs krāsot jauniešu centra “Vinda” telpas. Vēlāk kopā ar “Erasmus+” brīvprātīgo no Spānijas veidos mākslasdarbus, kas tiks izstādīti skolā, vāks ziedojumus vairākām organizācijām, palīdzēs zupas virtuves darbiniecēm, kā arī veiks vēl citus labus un vajadzīgus darbus.

 

Katrā klasē kāds no skolēniem būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās, kam līdzi sekot varēs lapā www.deedin.com/lv/stasti. Nedēļas noslēgumā klases savu veikumu atrādīs citiem un tiks apbalvots sirsnīgākais labdarības projekts, bet aktīvākā skolotāja tiks pie ielūgumiem uz izrādi “Meistars un Margarita” no Valmieras teātra.

 

Kustību “Labdarības skola” 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” ar misiju iesaistīt Latvijas bērnus un jauniešus labdarībā. Šobrīd akcija notikusi jau teju 20 pilsētās un ciemos Latvijā kopumā iesaistot ap 4000 skolēnus, skolotājus un vecākus. Labdarības skolas norisi finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, kuru veidoto NVO fondu Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.