Labdarības nedēļa Viesturskolā

Labdarības skolaAr šodienu, 20. februāri, Valmieras Viestura vidusskolā aizsākas Labdarības nedēļa, kuras garumā skolēni sadarbībā ar vietējām organizācijām īstenos pašu izplānotus labdarības pasākumus. Par to, kā savas spējas un talantus pārvērst labos darbos, stāstīja filmiņa “Labdarības Līga”, bet ceļa vārdus darbīgai un labestības pilnai nedēļai deva sabiedrībā zināmi “viesturieši” – sportists un pavārs Artis Žentiņš un raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare.
 
 
Līdz piektdienai katra klase paveiks kādu labu darbu: gatavos priekšnesumus un ies ciemos pie sirmgalvjiem, vāks makulatūru, gatavos galda spēles, lai pēc tam tās dāvinātu dienas centram, tīrīs sniegu, palīdzēs pildīt mājasdarbus un vēl daudz ko citu. Laika nav daudz, tādēļ jau šodien skolēni kopā ar skolotāju ķeras pie darbu plānošanas un pienākumu sadales. Katrā klasē būs pa žurnālistam, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās. Piektdien klases savu veikumu atrādīs citiem un ar balsošanas palīdzību tiks noskaidrots aizraujošākais un sirsnīgākais labdarības projekts.
 
Ar “Labdarības skolu” tiek aizsākta inovatīva kustība, kas bērnus un jauniešus iesaistīs labdarībā. Tās mērķis ir ar izglītošanu un praktisku līdzdalību veidot nākamo sociāli atbildīgo paaudzi, kura jūtas piederīga sabiedrībai un piedalās tās norisēs, kurai nerūp tikai pašlabums, bet kas izprot vietējās sabiedrības vajadzības un iesaistās problēmu risināšanā.
 
Šobrīd kustībā iesaistījušās astoņas Latvijas skolas – Rīgas 64. vidusskola, Humanitārā privātģimnāzija, Talsu pamatskola, Valmieras Viestura vidusskola, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Malienas pamatskola, Grobiņas pamatskola, Nīcas vidusskola un Jumpravas vidusskola. Pievienoties un kļūt par “Labdarības skolu” var ikviena skola! Informācija par to atrodama internetā www.labdaribasfaktors.lv sadaļā “Labdarības skola”.
 
Alūksnē, Liepājā un Rīgā Labdarības nedēļa jau notikusi un skolēnu veikums apkopots un redzams internetā: www.draugiem.lv/lskola. Nedēļas beigās tiem pievienosies arī “viesturiešu” paveiktais Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē.
 
“Labdarības skolu” organizē sabiedriskā labuma fonds “Charity Factors” (Labdarības Faktors) sadarbībā ar kopienu fondiem, mūsu pusē – Valmieras novada fondu. Paldies “Latvija Statoil”, Sorosa fondam – Latvija, Inbox.lv un Draugiem.lv par atbalstu iniciatīvas uzsākšanai!