Kā jaunieši radīja svētkus katrās mājās

Svētki katrās mājāsDāvināšanas prieks pielavījās pie Valmieras jauniešiem un tie devās gatavot dāvanas tiem cilvēkiem, kam ballītes un bieži ciemiņi mēdz izpalikt. Lai svētki tiktu radīti arī tajās simts vientuļo sirmgalvju mājās Valmierā un Beverīnas novadā, VNF Jauniešu ideju laboratorijai talkā nāca Valmieras jaunatnes centra “Vinda” Jauniešu klubs “Acis”, Latvijas Sarkanā Krusta Jauniešu Valmieras nodaļa un Brenguļu jauniešu dome.
 
 
Jaunieši šuva un gleznoja maišeļus un kopā ar mazākajiem rūķiem no bērnu centriem “Valdardze”, “Ligzdiņa” un “Palīdzības birojs” veidoja kartiņas un svētku rotājumus. Bet vajadzēja jau arī ko šajos dāvanu maisos iekšā likt! Tad nu nāca palīgā a/s “Trikātas siers” un ielika maisos pa siera ritulītim, a/s “Valmieras piens” maisiņa saturu papildināja ar saviem jogurtiņiem, bet Ziedot.lv vecos ļaudis iepriecināja ar dāvanu kartēm veikalu tīklā “Austris”. Tā teikt, lai ikkatrs varētu nopirkt to našķi, pēc kā sirsniņa jau sen kāro.
 
JIL tomēr šķita, ka maisiņš ir patukšs. Un tad tie kā traki ķērās pie rudens lielākajiem augļiem ķirbjiem un vārīja kompotu! Tas sanāca varen garšīgs! Jauniešu klubs “Acis” sameklēja gardākos ievārījumus vecmāmuļu pagrabos, bet LSKJ jaunieši sagādāja “Merrild” kafijas paciņas no labdarības akcijas “Mēs jūs atceramies”. Vēl tika greznotas smaržīgās svecītes un veidoti zelta čiekuru rotājumi, lai vēl kāds jauks pārsteigums maisiņā būtu atrodams. Tad nu jaunieši maisus sēja ciet un jau trešo gadu devās ciemos radīt dāvināšanas un dāvanu saņemšana prieku, ko nosaukuši par Ziemassvētku labdarības akciju “Svētki katrās mājās”!
 
Ar jaukām sarunām, atmiņām, prieku un kraukšķīgām piparkūkām tika piepildīti vakari veco ļaužu mājās. Lai dāvanu prieks nerimst arī Jaunajā gadā un svētki katrās mājās turpinās!
 
Egita Podniece VNF Jauniešu ideju laboratorija