JILs atbalstījis 14 jauniešu projektus par 825 eiro

JILs atbalstījis 14 jauniešu projektus par 825 eiro

Ar Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas atbalstu 2013. gadā īstenotas 14 jauniešu idejas par 825 eiro. Jaunieši projektus īstenojuši Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadā un Valmierā.

 

Vakar, 5. februārī, džeza restorānā “Parks” JILieši sumināja visu 14 komandu jauniešus ar pateicībām, našķiem un skaistām krūzītēm, kā arī izklaidēja tos ar Valmieras Viestura vidusskolas Improvizācijas teātra ar smieklu pilnajiem priekšnesumiem un Elzas Mednes lirisko dziedājumu.

 

JIL ideju konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” jaunieši īstenoja divus projektus 484 eiro vērtībā. Vasarā tika atjaunoti basketbola grozi Valmieras Vecpuišu parkā, bet Burtniekos notika jauno ģitāristu radošās dienas “Ezera akordi”.

 

Savukārt JIL mini ideju konkurss “Ja es būtu sava novada priekšnieks” gadu mijā pierādīja, ka jaunieši var īstenot daudz labu darbu arī par mazām naudiņām. 12 idejas tika atbalstītas ar nepilniem 30 eiro katra. Ar konkursa atbalstu ziemas laikā jaunieši ar saldiem pārsteigumiem iepriecināja un informēja apkārtējos, uz Pozitīvās sienas tiek rakstīti labas dienas novēlējumi! Ķoņu radošajās darbnīcās tika veidotas Ziemassvētku dāvanas vecākiem, Naukšēnos – atklāta slidotava, bet Zilākalnā – sporta istaba! Savukārt Mazsalacas vidusskolā jaunieši iedvesmojās no Renāra Zeltiņa un priecājas par izkrāsoto Muzikālo sienu! Atliek vien sagaidīt 3D zīmējumu Valmierā un ciemošanos pie Rūjienas senioriem, kad visas atbalstītās idejas būs īstenojušās!

 

Abos konkursos JILieši kopā ar fonda padomi un SEB banku izvērtēja vairāk par 100 jauniešu iesniegtajām idejām, izvēloties 14 labākās. Aizgājušā gada abu ideju konkursu finansējumu veidoja JIL jauniešu piesaistītie ziedojumi, VNF Labo darbu programmas un SEB bankas ziedojumi. Par to sakām lielu un sirsnigu paldies!

 

VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet JIL aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.