Jauns ideju konkurss apkārtējās vides sakārtošanai

 Valmieras novada fonds (VNF) izsludina Hipotēku bankas projektu konkursu apkārtējās vides sakārtošanai. Tā mērķis ir uzlabot Valmieras rajona sabiedrības dzīves kvalitāti, sakārtojot apkārtējo vidi un veidojot to pievilcīgu ikvienam vietējam iedzīvotājam un viesim.
 
Konkursā aicinām Valmieras rajona nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāju grupas iesniegt idejas par apkārtējās vides sakārtošanu saistībā ar dažādiem vides objektiem, kultūrvēsturiskiem objektiem, tūrisma objektiem un aktivitātēm, vides sakopšanas pasākumiem u.c. Projektu aktivitātes un mērķauditorija var būt ļoti visdažādākā. Vienīgie ierobežojumi – fonds nevarēs atbalstīt bērnu rotaļu un sporta laukumu un skeitparku izveidošanu. Būtiski, lai projektu aktivitātēs iesaistītu pēc iespējas plašāku vietējo sabiedrību un lai tie mudinātu iedzīvotājus pašiem uzņemties atbildību par savas dzīvesvides kvalitāti.
 
Vienam projektam no fonda var saņemt no 40 līdz 500 latiem.
 
Šī konkursa budžetu – 2000 latus – veido Hipotēku bankas piešķirtais finansējums. Kā norādījis Hipotēku bankas prezidents Inesis Feiferis: “Svarīgākā ir ideja, un nauda tikai pēc tam seko idejai.” Tāpēc ceram, ka šis konkurss būs vēl vienu pamudinājums valmieriešiem radīt un īstenot pašiem noderīgas iniciatīvas.
 
Projektu ieceres no iedzīvotājiem gaidīsim fondā līdz 5. jūlijam. Vairāk par pieteikumu iesniegšanas kārtību var uzzināt sadaļā “Paveiktais”. 28. jūnijā plkst. 15:00 Valmieras novada fondā, Garā ielā 9, par konkursu tiks stāstīts seminārā.
 
 
Šogad šis ir jau otrais projektu konkurss. Iepriekšējā, Labo darbu programmas konkursa, rezultātus fonds paziņos šajā pēcpusdienā. Kopumā līdz šim ar VNF atbalstu ir īstenoti 42 vietējie projekti Valmieras pilsētā un visā rajonā. Taču līdz 2007. gada beigām plānots organizēt vēl 3 konkursus, lai valmieriešiem būtu iespēja īstenot vismaz 10 ieceres.