Jauniešu palīdzības auto dodas uz patversmi

Jauniešu palīdzības auto dodas uz patversmi

Ar aicinājumu ziedot Valmieras dzīvnieku patversmei ikdienā neizmantotās segas, matračus, spilvenus, Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunieši ar savu auto apciemojuši pilsētas un tuvāko novadu iedzīvotājus. Siltās segas kopā ar pārtiku un citām lietām jaunieši nogādāja Valmieras dzīvnieku patversmei. Ideja ieguva atbalstu arī VNF Jauniešu ideju laboratorija savā mini ideju konkursā „Ja es būtu sava novada priekšnieks”.

 

Idejas autores, Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieces Liene, Zane, Krista un Laura, pauda, ka cilvēkiem parasti mājās ir daudz lietu, ko tie būtu gatavi atdot labdarībai, Tomēr ne visi ir gatavi mērot ceļu un nodot tās labdarības organizācijām, tāpēc meitenes pašas devušās pie cilvēkiem ar savu auto. „Palīdzības auto” atvieglojis mantu ziedošanu cilvēkiem tām lietām, kas ikdienā vairs nav nepieciešamas. Projekta vadītāja Liene atzīst, ka ļoti noderējuši iepriekš internetā izliktie sludinājumi ar meiteņu kontaktinformāciju – cilvēki pieteikuši savas mantas Valmieras dzīvnieku patversmei, un meitenes devušās tām pakaļ. Idejas video redzams šeit - http://ej.uz/JilMiniKonk_5PalidzAuto.

 

Gunda Eihe, VNF Jauniešu ideju laboratorijas dalībniece secina, ka tik saņemtas ļoti daudz idejas par dzīvniekiem Valmieras patversmē, taču „Palīdzības auto” bija vispārliecinošākā un ar savu odziņu! „Visvairāk uzrunāja tas, ka meitenes pašas devās pie cilvēkiem, lai savāktu segas, nevis gaidīja, kad cilvēki tās nesīs viņām. Turklāt Palīdzības auto” ideja pierādīja, lai īstenotos laba ideja, jauniešiem nepieciešams padomāt arī par problēmām, ko risinās viņu ideja un tieši kādā veidā. Tāpēc aicinu arī citus jauniešus nebaidīties domāt radošāk un atšķirīgāk, tādējādi savas idejas padarīt vēl lieliskākas!” uzsver Gunda.

 

Šogad Pirmā JIL mini ideju konkursa finansējumu veido JIL jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma "Jaunatne darbībā".