Jauniešu ceptās piparkūkas Valmieras pansionātā

Jauniešu ceptās piparkūkas Valmieras pansionātā

Jau kāds brīdis pagājis, kopš Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klases jaunieši cepa kraukšķīgās piparkūkas un ar tām devās ciemos pie Valmieras pansionāta vecajiem ļaudīm. Projektu “Piparkūku sirdis Ziemassvētkos” atbalstīja Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) mini ideju konkursā “Ja es būtu sava novada priekšnieks”.

 

Lai svētkos tiktu sasildītas sirsniņas arī Pārgaujas pansionāta vecīšiem, VPĢ jaunieši īstenoja savu jauko ideju. Meitenes iegādājās visu nepieciešamo piparkūku cepšanai un glazēšanai un skolas virtuvītē ķērās pie gardumu cepšanas. Kad našķi bija sacepti, jaunieši tos sasaiņoja glītās dāvaniņās ar pašu veidotām kartiņām un Ziemassvētku priekšvakarā devās ciemos uz Pārgaujas pansionātu.

 

Glītās dāvaniņas nonāca pie 55 vecajiem cilvēkiem, kas nenoliedzami iepriecināja gan sirmgalvjus, gan pašus jauniešus. Projekta vadītāja Aleksandra atzīst, ka viņasprāt, ideja patiešām ir izdevusies. “Ar mazām dāvaniņām mēs radījām skaistu svētku noskaņu! Bija brīnišķīgi redzēt, kā vecie cilvēki atplauka smaida – tas mums deva vislielāko gandarījumu un sasildīja arī mūsu sirdis!” Video par piparkūku cepšanu un ciemošanās pansionātā redzams - http://ej.uz/JilMiniKonk_2PiparVPans.

 

Jauniešus ar padomiem un ieteikumiem idejas īstenošanā atbalstīja JIL dalībniece Simona Šmidte. “Liels prieks bija dzirdēt jauniešu komandu sakām, ka labprāt piedalītos vēl kādā ideju konkursā, ja vien būtu idejas un laiks!” Un JILieši ir pārliecināti, ka lai nu kas, bet jauniešiem ideju netrūkstot nekad! Jo arī par 20 latiem jeb 30 eiro jaunieši var īstenot sabiedrībai nozīmīgas idejas, tādējādi iedrošinot uzņemties rūpes par apkārtējiem.

 

Pirmā JIL mini ideju konkursa finansējumu – jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.