Jauniešu atklātā Sporta istaba Zilākalnā

Jauniešu atklātā Sporta istaba Zilākalnā

Tagad Zilākalna pagastā jaunieši un pieaugušie dienas pavada aktīvi, vingrojot jaunajā Sporta istabā un spēlējot dažādas galda spēles. Svinīgo sporta istabas atklāšanu atbalstīja arī VNF Jauniešu ideju laboratorija savā mini ideju konkursā „Ja es būtu sava novada priekšnieks”.

 

Gada nogalē Zilākalnā jaunieši atklāja Sporta istaba bijušā veikala “Marina” telpās, Valmieras ielā 9. Telpas atjaunojuši un saposuši brīvprātīgie Zilākalna jaunieši. Ar Kocēnu novadu domes atbalstu iegādāti remontam nepieciešamie materiāli. Atklāšanas pasākumā atnācēji tika cienāts ar cepumiem un siltu tēju no pašu jauniešu apzīmētām krūzītēm. Meitenes, kas konkursā iesniedza savu atklāšanas pasākuma ideju, atzīst: “Ja nebūtu ieguvušas finansējumu, svinīgas atklāšanas nebūtu. Mēs vienkārši aicinātu arī citus mums pievienoties”. Pasākumu atklāšanu var redzēt šeit - http://ej.uz/JilMiniKonk_4SportsZil.

 

Kitija Vītiņa, VNF Jauniešu ideju laboratorijas dalībniece, kas meitenes atbalstījusi ar padomiem, ļoti priecājās par meiteņu izdomu dāvināt pasākuma viesiem pašu apzīmētas krūzītes. „Tagad ikvienam, kas pielicis roku Sporta istabas tapšanā un atklāšanā, paliks kas noderīgs,” priecājas Kitija.

 

Sporta istabā no otrdienas līdz piektdienai no plkst.17.00-19.00 tiek gaidīti bērni un jaunieši, savukārt sestdienā no plkst.14.00-17.00 pieaugušie. Svētdiena ir ģimenes diena, par tās apmeklēšanas laiku gan jārunā atsevišķi ar Sporta istabas brīvprātīgajiem. “Vislielākā piekrišana ir novusam un trenažieriem. Priecājamies, ka vecāki ņem līdzi arī mazākos, lai jau bērnībā tiem radītu priekšstatu par sportisku un aktīvu dzīvesveidu,” secina Madara Lāce, projekta vadītāja.

 

Šogad Pirmā JIL mini ideju konkursa finansējumu veido JIL jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma "Jaunatne darbībā".