Jaunieši rada Muzikālo sienu Mazsalacā

Jaunieši rada Muzikālo sienu Mazsalacā

Mazsalacas vidusskolā pārmaiņas rada skolas aktīvie jaunieši, ar savu izdomu ienesot skolas gaiteņos jaunas un saulainas vēsmas. Rezultātā skolas tumšāko gaiteni tagad grezno arī Muzikālā siena, kas ieguva atbalstu VNF Jauniešu ideju laboratorijas mini konkursā “Ja es būtu sava novada priekšnieks”.

 

Gaitenis ved uz Mūzikas kabinetā notiekošajām stundām, tāpēc sienas tagad glezno saullēktā lidojošas nošu lapas un dziedoši rīta putni. Jauniešu mērķis bija skolas tumšajā gaitenī ienest vairāk saules un gaišuma, lai mājīgāki kļūtu starpbrīži un stundu gaidīšana. Turklāt sienu apgleznošana Mazsalacas vidusskolā jau esot kļuvusi par tradīciju, jo jaunu sienu attēli glezno vēl divas sienas, kas tapuši iepriekšējos gados.

 

Idejas vadītāja Sabīne Petrakova stāsta, ka esot ļoti gandarīta par paveikto. “Tā būs dāvana no jauniešiem skolas apaļajā 95 gadu jubilejā!” uzsver Sabīne. Idejas video redzams šeit – http://ej.uz/JilMiniKonk_6MuzSienaM.

 

Signe Volkoviča, VNF Jauniešu ideju laboratorijas dalībniece, norāda, ka šo ideju līdz galam nebūtu iespējams īstenot tikai par JILa piešķirtajiem 20 latiem. Tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka pati Mazsalacas vidusskola atbalstījusi jauniešu ideju ar papildu līdzekļiem muzikālajam mākslas darbam uz skolas sienas!

 

JIL mini ideju konkursa finansējumu veido jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.