Jaunieši iepriecina bērnus Vidzemes slimnīcā

Jaunieši iepriecina bērnus Vidzemes slimnīcā

Kādu laiciņu atpakaļ Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši devās uz Vidzemes slimnīcu, lai ar jautrām rotaļām un saldiem pārsteigumiem iepriecinātu mazos bērnos. Projektu „Iepriecinām bērnus slimnīcā” atbalstīja Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNFJIL) savā mini ideju konkursā „Ja es būtu sava novada priekšnieks”.

 

Jaunieši apciemoja pašus mazākos bērnus Vidzemes slimnīcas Slimību nodaļā, ar tiem gāja jautrās rotaļās un dziedāja lustīgas bērnu dziesmiņas. Rūta Grūbe, projekta vadītāja, īpaši uzslavēja mazos drošos puišus, kas nebaidījās kopā jautroties un dīdīties! Jaunieši atzīst, ka sākotnēji neticēja, ka viņu ideja tiks atbalstīta. „Kad uzzinājām, ka esam iekļuvuši atbalstīto ideju divpadsmitniekā, bijām ļoti iepriecināti!”.

 

Pateicoties Vidzemes slimnīcas atsaucīgajai vadībai, arī slimnīcas darbinieki iepriecināti ar apsveikumiem un maziem pārsteigumiem. „Mēs uzskatām, ka Valmieras novada fonds un Jauniešu ideju laboratorija dod iespēju jauniešiem domāt radoši ne tikai par sevi, bet arī par apkārt esošo sabiedrību,” piebilst jaunieši. Video par jauniešu ciemošanos Vidzemes slimnīcā redzams - http://ej.uz/JilMiniKonk_3VSlimn.

 

Lai ideja īstenotos veiksmīgāk, savus padomus idejas īstenošanā jauniešiem deva arī VNF JIL dalībnieki Diāna Jeršova un Matīss Pēčs, kuri ieteica arī savas idejas, lai gājiens uz slimnīcu jauniešiem būtu veiksmīgāks. Jāpiebilst, ka JIL pirmā mini ideju konkursa finansējumu – jauniešu piesaistītie ziedojumi un VNF Labo darbu programmas ziedojumi. Savukārt VNF darbību nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds, bet Jauniešu ideju laboratorijas aktivitātes finansiāli atbalsta arī Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Globālais fonds un programma “Jaunatne darbībā”.