Iedzīvotāju forumā spriedīs par sadzīvē un atpūtā svarīgām tēmām

Iedzīvotāju forumā spriedīs par sadzīvē un atpūtā svarīgām tēmām

Jau sestdien, 7. novembrī, Valmieras iedzīvotāji tiksies Vidzemes Augstskolā, lai atkal kopīgi lemtu par aktuālajām problēmām un izaugsmes iespējām pilsētā. Ikviens interesents var pievienoties! Trešajā Iedzīvotāju forumā diskutēsim par astoņām tēmām, kas aptver mūsu ikdienu, mācības un brīvo laiku.

 

Iedzīvotāju foruma metodika, ko Latvijā uztur Kopienu fondu kustība, paredz darbu sākt tematiskās darba grupās, kurās dalībnieki tiks sadalīti pēc nejaušības. Tēmas Valmieras Iedzīvotāju forumā būs astoņas: izglītība un karjera, mājoklis, vide un infrastruktūra, kultūra un izklaide, sports un aktīvā atpūta, sociālā iekļaušanās, iedzīvotāju līdzdalība un brīvprātīgais darbs, pilsētas tēls. Diskusijas vadīs brīvprātīgie valmierieši – žurnālisti, policisti, kultūras darbinieki un citu jomu pārstāvji.

 

Pirms četriem gadiem otrais Iedzīvotāju forums Valmieras sākumskolā noslēdzās ar četriem galvenajiem darbības virzieniem: Informācijas banka jeb vieta, kur valmieriešiem iegūt informāciju par dažādām līdzdalības un sociālās aktivitātes iespējām, Gaujas krastu labiekārtošana un pastaigu takas, “Jauniešu šķūņi” jeb vietas, kur jauniešiem saturīgi pavadīt brīvo laiku, pašiem to organizējot, kā arī paaudžu sadarbība, nodrošinot abpusēju pieredzes nodošanu starp bērniem, jauniešiem un senioriem.

 

Jaunu ideju radīšanai aicinām valmieriešus uz trešo Iedzīvotāju forumu sestdien, 7. novembrī, Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4. Pasākums sāksies pulksten 10.00, bet beigsies ar pusdienām pulksten 14.30. Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Finansējumu iecerēm varēs saņemt jau šai pašā rudenī Valmieras novada fonda rīkotajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kur foruma rezultātiem tiks piešķirta prioritāte. Tāpat arī Valmieras pilsētas pašvaldība ir atvērta jaunām idejām un gatava tās ņemt vērā ikdienas darbā vai atsevišķai finansēšanai.

 

Trešā Iedzīvotāju foruma norisi Valmierā atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Vidzemes Augstskola, kā arī EEZ finanšu instruments, ko Latvijā administrē Sabiedrības integrācijas fonds.