Iedzīvotāju forumā radītās idejas turpina augt

 Oktobra vidū notika 2. Valmieras Iedzīvotāju forums, kurā aktīvi un idejām bagāti valmierieši lika galvas kopā, lai padarītu dzīvi pilsētā vēl labāk un vēl interesantāku. Forumā dzima četras vērtīgas idejas, kuras pavisam drīzā nākotnē varētu īstenoties, jo pagājušajā nedēļā notikusi viena, bet rīt un trešdien ieplānotas vēl divu darba grupu tikšanās, kurās aizsāktās idejas virzīs tuvāk realitātei.
 
 
Iepriekšējā pirmdienā jau tikusies darba grupa, kuras ideja vērsta uz paaudžu sadarbības un pieredzes apmaiņas veicināšanu. Projekta mērķis ir savest kopā dažādas paaudzes – bērnus, jauniešus, seniorus – un ne vien veicināt savstarpējo sapratni, bet arī apzināt visu pušu prasmes un iespējas, lai rīkotu kopīgus pasākumus turpmāk. Kā “ledlauzis” un paaudžu saliedētājs tiks izmantotas populāras galda spēles. Nākamā darba grupas tikšanās norunāta 14. novembrī, plkst. 16:30 Stacijas ielā 26, bet jau ap valsts svētkiem plānota pirmā paaudžu tikšanās, kad Jauniešu ideju laboratorijas jaunieši, ģimenes no Valmieras ģimeņu stiprināšanas projekta un citi interesenti dosies uz tikšanos un kopīgo galda spēļu maču ar sirmgalvjiem Valmieras pansionātā.
 
Otrdien, 1. novembrī, par soli tālāk virzīsies arī projekts par Informācijas bankas izveidi, jo plkst. 15:00 Valmieras novada fondā (VNF) tiksies šī projekta darba grupa. Iecerēts izveidot vietu Valmierā, kur iedzīvotājiem iegūt informāciju par dažādām līdzdalības un sociālās aktivitātes iespējām. Bet ceturtdien, 3. novembrī, plkst. 18:30, VNF telpās tiksies grupa, kuras ideja bija izveidot “Jauniešu šķūni” jeb vietu, kur jauniešiem saturīgi pavadīt brīvo laiku, pašiem to organizējot. Visas idejas vēl ir pilnveidojamas, tādēļ ikviens ir laipni lūgts tās papildināt un palīdzēt realizēt!
 
Un vēl kāda svarīga ziņa: Valmieras novada fonda komanda ir čakli pastrādājusi un apkopojusi visus 2. Valmieras Iedzīvotāju forumā paustos viedokļus vienuviet. Foruma rezultāti skatāmi elektroniski VNF mājas lapā šeit vai drukātā versijā saņemami Valmieras novada fondā (Garā ielā 10).
 
Atgādinām, ka Iedzīvotāju forumā paustās prioritātes tiks ņemtas vērā rīkojot Labo darbu programmas projektu konkursu 2012. gada pavasarī, bet pašvaldība tās ņems vērā papildinot pilsētas attīstības stratēģiju.
 
Vēlreiz sakām lielu paldies Sabiedrības integrācijas fondam, Valmieras pašvaldībai, Valmieras sākumskolai un vietējiem medijiem par atbalstu Iedzīvotāju foruma tapšanā!