Godinām brīvprātīgos valmieriešus

Brīvprātīgo godināšana ValmierāŠodien, 2. decembrī, Valmieras novada fonds kopā ar Europe Direct Valmierā teiks īpašu paldies brīvprātīgajiem palīgiem, kuri jau ilgāku laiku dāvā savas darba rokas, laiku un zināšanas, lai palīdzētu citiem. Brīvprātīgā darba kultūra Latvijā vēl daudz kopjama, tādēļ jācer, ka 2011. gads, kas visā Eiropā aizvadīts zem brīvprātīgā darba zvaigznes, bijis labs stimuls brīvprātīgā darba veicināšanai arī Valmierā.
 
 
Jau pašā gada sākumā fonds mudināja iedzīvotājus uz savstarpēju sadarbību un brīvprātīgu rosīšanos, izsludinot Labo darbu programmas ideju konkursu un no Sorosa fonda un valmieriešu saziedotās naudas atbalstot sešus “paraugprojektus”. Maijā kopā ar Europe Direct aizsākām diskusijas par brīvprātīgā darba lomu nevalstiskajās organizācijās, un šīs sarunas turpinājušās arī ar Gīterslo draugiem jūlijā. Bet rudenī kopā nāca Vidzemes reģiona organizācijas, lai dalītos pieredzē un vairotu zināšanas par brīvprātīgā darba iespējām.
 
Gada izskaņa ir brīnišķīgs laiks, kad organizācijām atskatīties uz paveikto un pateikt PALDIES tiem, kuri nesavtīgi, no brīvas gribas un bez atalgojuma palīdzējuši to īstenot. Šodien, kad turklāt tepat aiz sliekšņa – 5. decembrī – ir arī Starptautiskā brīvprātīgā darba diena, PALDIES teiksim brīvprātīgajiem valmieriešiem Uģim Adatam, Ivetai Būmanei, Ivanam Dmitrijevam, Valdai Frīdvaldei, Maijai Gobai, Inārai Kalniņai, Gaidai Liepiņai, Veltai Plūmītei un Ilzei Saušai.
 

Ne mazāk svarīgu brīvprātīgo darbu sabiedrības labā teju pusgada garumā veikuši arī VNF Labo darbu programmas ideju konkursā atbalstīto projektu īstenotāji:

 

  • Vaidavas izglītības biedrība, kas izveidojusi sadarbības tīklu Vaidavas iedzīvotājiem,
  • Valmieras airēšanas klubs “Straume”, kas cītīgi turpina Gaujas krastu labiekārtošanu,
  • biedrība “Attīstība. Virzība. Izaugsme”, kas nenogurstoši vairo Zilākalna iedzīvotāju labklājību,
  • neformālā grupa “Rencēnu Variants”, kur iedzīvotāji paši saviem spēkiem ķērās pie mājas siltināšanas darbiem,
  • biedrība “Ķoņu kalna dzīves skola”, kuras rūpe bija Ķoņu kalna atpūtas vietas pilnveide,
  • biedrība “Paaudžu pūrs”, kur visas vasaras garumā izzināti bišu dzīves noslēpumi.

 

Labus rezultātus sasnieguši arī VNF Jauniešu ideju laboratorijas izsludinātā un “SEB bankas” finansētā jauniešu ideju konkursa uzvarētāji:

 

  • neformālā brīvprātīgo jauniešu grupa “Mēs”, kas radījusi Jauniešu patruļu Valmierā,
  • VJC “Vinda” jauniešu klubs “Acis”, kas organizēja pasākumu Valmieras Jauniešu dienas 2011,
  • Valmieras Baptistu draudze, kas organizēja Jauniešu vasaras skolu “Ekipējums” Mazsalacā.

 

Visus šos pašaizliedzīgos un dāsnos cilvēkus, pateicoties Valmieras Drāmas teātrim un ziedu salonam “Rēzija”, šodien suminām. Ceram, ka viņu stāsti uzrunās, ieinteresēs un iedrošinās arī citus labiem darbiem.