Fonda Ražas dienā godina projektu īstenotājus

Fonda Ražas dienā godina projektu īstenotājus

rešdien, 24.februārī, Valmieras Viestura vidusskolā, klātesot projektu īstenotājiem, ziedotājiem un sadarbības partneriem, Valmieras novada fonds (VNF) “Ražas dienā” atskatījās uz 2015.gadā paveikto un pateicās iedzīvotājiem par iniciatīvu iesniegt un īstenot idejas, kas saistošas arī citiem.

 

Īpaša dāvana bija Valmieras Viestura vidusskolas jauniešu pašu radītā iestudējuma “Saldie sapņi” pirmizrāde Rodrigo Krūmiņa režijā. Pirms pārcelšanās atpakaļ laikā kopā ar jaunajiem aktieriem, klātesošie bija aicināti baudīt 1960.gadu amerikānisko gaisotni.

2015.gads VNF aizritēja desmitās jubilejas zīmē.

“Gads bija bagāts ne tik daudz piesaistīto ziedojumu, bet gan īstenoto pasākumu un atbalstīto projektu ziņā. Kopumā 9000 eiro iegūti no ziedojumiem, rīkoti septiņi projektu konkursi, atbalstīti 40 projekti,”

pastāstīja Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs. Ziedojumi piesaistīti dažādos veidos, parādot, ka dot savu ieguldījumu sabiedrībai nozīmīgu ideju īstenošanā var būt interesanti, piemēram, līdzekļus vācot Bumbu rallijā. Savukārt projektu konkursa “Sev, tev, novadam” finansējums galvenokārt iegūts no VNF Ziedotāju kluba, par kura dalībnieku var kļūt katrs interesents, ziedojumiem.

 

Vairākos projektu konkursos atbalstītas iedzīvotāju idejas. “Sev, tev, novadam”, kas rīkots divas reizes gadā, atbalstītas 18 idejas, piemēram, pirmajā konkursā par saņemto finansējumu pie Trikātas kapiem tapa informatīvs stends par Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām, Naukšēnos aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkoja nodarbības mazuļu attīstībai, savukārt otrā konkursa ietvaros Mazsalacā labiekārtota pastaigu taku uz vecās dzelzceļa līnijas, Sēļos tapis namiņš uz Mīlestības saliņas u.c.

 

Pilsoniskās sabiedrības, starpkultūru dialoga un mazākumtautību projektu konkursos, kas īstenoti kopā ar Kultūras ministriju, atbalstītas 14 idejas, piemēram, rīkoti stāstniecības pasākumi un esošo un topošo stāstnieku mācības, organizēta Deju dienu, piedaloties astoņiem dažādu tautību deju kolektīviem, vienas skolas audzēkņu dažādu tautību vecāki kopīgi gatavoja maltītes, iepazīstinot ar savu kultūru.

 

Konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2015” atbalstītas septiņas iniciatīvas, piemēram, atjaunota un apgleznota pietura Naukšēnos, darinātas kukaiņu mājiņas Valmieras bērnudārziem, bijuši brīvdabas kino vakari. Šim konkursam jaunieši līdzekļus radošā veidā vāca paši: Valmieras pilsētas svētku laikā, ieveidojot frizūras un sapošot meitenes, krājkasītē ieripojuši 80 eiro, “Valmiera/ORDO” basketbola komandas spēļu laikā, pieskatot mazākos līdzjutējus, iegūti 400 eiro, izveidots un pārdots fotoalbums, rīkot loterija “Ezīša miga” u.c.

 

Bērnu un jauniešu izcilības programmas ietvaros jaunajiem talantiem sniegta finansiāla palīdzība dalībai augsta līmeņa sacensībās, konkursos un olimpiādes. Tādējādi Ralfs Krūze piedalījās automodelisma pasaules čempionātā Prāgā, Atis Heinols piedalījās Pasaules velo orientēšanās čempionātā, bet Savēlijs Suharževskis piedalījās triatlona Eiropas kausā junioriem Turcijā.

 

Tāpat arī daudz strādāts pie brīvprātīgā darba kustības aktualizēšanas, rosinot tam būt mērķtiecīgam un regulāram, īstenotas apkaimes darbnīcas un Valmieras Iedzīvotāju forums, kurā dažas no izteiktajām idejām drīzumā tiks realizētas, rīkots klavierspēles maratons, pasniegta jau sestā Elīzas Purmales piemiņas fonda vijole un īstenoti vēl citi pasākumi.

“Raža ir bijusi bagāta īstenoto projektu un pasākumu ziņā. Tā ir fonda pamatideja, ka esam saistoši cilvēkiem, ka atbalstām dažādas aktivitātes, ka ziedojumi nonāk dažādu jomu ideju īstenošanā. Vienu brīdi likās, ka ir panīkums, bet pagājušajā gadā atkal bija daudz jaunu un interesantu ideju, kas pierāda, ka šādi konkursi ir vajadzīgi, daudzām no šīm idejām ir turpinājums arī pēc projekta noslēguma,”

pastāstīja A.Bērziņš, norādot, ka pērn ieviestā Bērnu un jauniešu izcilības programma ir ceļš, kas noteikti turpināsies. “Ja gribam atbalstīt talantīgus cilvēkus, kritērijs nav sociālais statuss, tas ir stāsts par personību un spējām. Gribam vairot izcilību.” Tāpat arī ražens gads bijis Jauniešu ideju laboratorijai:

“Jauniešu ideju laboratorijas dalībnieki pērn, rīkojot savas aktivitātes, ieguvuši rekordlielu summu – ap diviem tūkstošiem eiro. Tas ir vērā ņemams sasniegums un ļaus projektu konkursā sniegt lielāku atbalstu. Mums ir izcila situācija – tā kā Valmierā ir Vidzemes Augstskola, šeit pārstāvētas dažādu vecumu jauniešu grupas, tāpēc ļoti vēlamies, lai iesaistās vairāk studentu gan Jauniešu ideju laboratorijas darbā, gan arī iesniedzot savas idejas projektu konkursos.”

Jau martā tiks izsludināts šī gada pirmais “Sev, tev, novadam” projektu konkurss.

Valmieras novada fonds ir mūsdienīga labdarības organizācija Valmieras apkaimē, tomēr arvien biežāk pasākumus īsteno visā Vidzemē. Fonda pamatdarbības joma ir ziedojumu piesaiste, lai atbalstītu vietējo iedzīvotāju iniciatīvas.

 

Orģinālraksts pieejams šeit: Valmieras ziņas