Dāvina vijoles jauniem sasniegumiem

Dāvina vijoles jauniem sasniegumiem

Pagājušā nedēļā Valmieras novada fonds pasniedza Elīzas Purmales piemiņas vijoli centīgajai Valmieras mūzikas skolas audzēknei Elizabetei Pētersonei. Pārsteigumu sagādāja pasākuma viesi Boriss un Ināra Teterevi, dāvājot vēl vienu vijoli 8. klases skolniecei Almai Danielai Caunei.

 

Šis ir septītais gads, kad Valmieras novada fonds dāvā vijoli Mūzikas skolas talantiem. Vijoles saņēmēja Elizabete talantu izkopj, spēlējot arī orķestrī, viņai Mūzikas skolā jāmācās vēl vismaz četrus gadus, bet Alma jau tagad nolēmusi savu nākotni cieši saistīt ar mūziku. Viņa dzied korī, spēlē Mūzikas skolas kvartetā un orķestrī, kā arī uzstājas pasākumos.

 

Vijoles meiteņu lietošanā būs, kamēr vien viņas mācīsies Valmieras Mūzikas skolā. Pēc tam ģimenes ar Valmieras novada fonda un skolas pārstāvjiem vienosies par tālākajām gaitām – vai nu vijoli dāvinās tālāk citiem Mūzikas skolas audzēkņiem, vai arī to varēs paturēt, ja izvēlēsies turpināt nodarboties ar vijoļspēli. Ceram, ka jaunās vijoles kalpos par pamudinājumu skolēniem censties, lai nākamgad tieši viņi būtu starp labākajiem.

 

Jāatgādina, ka Elīzas Purmales piemiņas fondu veido iedzīvotāju ziedojumi, kas 2007. gadā tika vākti divpadsmitgadīgās meitenes ārstēšanai. Diemžēl viņa mira, un fonds kopīgi ar Purmaļu ģimeni nolēma ļaut savāktajiem ziedojumiem dzīvot vienmēr un regulāri ar vijoles dāvinājumu atbalstīt Valmieras Mūzikas skolas jauno talantu izaugsmi. Šo naudu administrē Valmieras novada fonds, rūpējoties par naudas drošību un prasmīgu ieguldīšanu, lai peļņas procenti ļautu spodrināt mūsu talantus arī turpmāk.