Brīvprātīgā darba tirgus Valmierā

Brīvprātīgā darba tirgus Valmierā

Sestdien, 2. aprīlī, plkst. 11.00-13.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra ikviens aicināts uz Brīvprātīgā darba tirgu, kur varēs atrast sev piemērotāko brīvprātīgā darba iespēju Valmierā un iepazīt organizācijas to radošajās aktivitātēs. Tirgus apmeklētāji ar organizācijām varēs aprunāties par daudzveidīgajām brīvprātīgo vakancēm, sākot no atbalsta personas tehniskos darbos un  video materiālu veidošanas līdz pat galda spēļu pēcpusdienu vadītājam un floristikas pasniedzējam.

 

Arvien vairāk cilvēku novērtē, ka brīvprātīgais darbs sniedz atbalstu ne tikai sabiedriski nozīmīgiem mērķiem, bet arī pašam brīvprātīgajam. Tā ir iespēja apgūt jaunas prasmes dažādos vecumos, iepazīt jaunus cilvēkus, dalīties esošajās zināšanās un rast piepildījuma sajūtu, esot vajadzīgam. Lai valmieriešus iepazīstinātu ar brīvprātīgā darba burvību, Valmieras nevalstiskās organizācijas un pašvaldības iestādes īpaši aprīlī aicinās apmeklēt savas atvērto durvju dienas un izmēģināt brīvprātīgo darbu.

 

Līdzīgi kā Amerikā, arī Valmierā aprīlis kļūs par Brīvprātīgā darba mēnesi, kurš tiks atklāts ar Brīvprātīgā darba tirgu pilsētas centrā. Pasākuma apmeklētāji iegūs katalogu, kurā varēs krāt uzlīmes par aprīlī apmeklētām organizācijām, veicot noteiktu brīvprātīgo darbu. Tie, kuri būs ieguvuši četras uzlīmes, iegūs ielūgumu uz Ausekļa Limbažu teātra izrādi jaunajā koncertzālē “Valmiera” Vecpuišu parkā aprīļa beigās.

 

Brīvprātīgā darba mēnesi organizē Valmieras novada fonds kopā ar apkaimes nevalstiskajām organizācijām un pašvaldības iestādēm. Brīvprātīgā darba popularizēšanu finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina, izmantojot EEZ finanšu instrumentu. Paldies sakām arī Borisa un Ināras Teterevu fondam par teātra izrādes dāvinājumu senioriem un aktīvajiem brīvprātīgajiem.

 

Labdarības organizācija Valmieras novada fonds jau kopš 2005. gada ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas Valmierā un apkārtējos novados. Brīvprātīgais darbs ir viens no veidiem, kā iedzīvotāji var iesaistīties savas kopienas attīstībā, ziedojot savu laiku un zināšanas sabiedrībai nozīmīgiem mērķiem.