Atbalstītas 9 Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas

Atbalstītas 9 Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvas

Trešdien, 27.aprīlī, “Swedbank” Valmieras filiālē Valmieras novada fonda (VNF) valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš parakstīja līgumus ar projektu iesniedzējiem. Kopā divos VNF konkursos  – “Sev, tev, novadam” un “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” – finansējumu ieguvušas deviņas iedzīvotāju idejas, kuras paši iedzīvotāji arī īstenos.

 

“Mūsu mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju idejas, parādot, ka labdarība var būt dažāda, piemēram, mācību rīkošana, pasākumu organizēšana, sportiskas aktivitātes, kultūras notikumu u.tml., kas ietekmē daudz mūsu līdzcilvēku nereti pat vairāk nekā ziedojums naudas izteiksmē,” klātesošos uzrunāja VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

 

Šoreiz tika pasniegta arī “Swedbank” simpātijas balva, uzvarētāju nosakot bankas darbinieku un klientu balsojumā. Pateicība jauniešiem tika izteikta par to apstākļu pamanīšanu, kurus gribētu mainīt, un uzdrīkstēšanos to darīt. Visvairāk balsu saņēma Naukšēnu novada vidusskolas komanda par projektu “Spēlējam spēles!”.

 

2016.gada pirmajā “Sev, tev, novadam” konkursā tika saņemtas desmit idejas, atbalstu par kopējo summu 1907,30 EUR guva piecas:

  • Valmieras pagasta pensionāru biedrība “V.P. Mežābele” projekta “Dziedātprieks – dzīvesprieks” ietvaros, iesaistot pagasta seniorus, biedrības ansamblim paši šūs jaunus tērpus.

  • Biedrība “Attīstība. Virzība. Izaugsme” ar projektā “Kokles balss skaņuraksti” gūto finansējumu aicinās uz Zilokalnu augsta līmeņa koklētāju ansambli un rīkos koncertu.

  • Mazsalacā biedrība “Jauniešu vētra” izveidojuši pulciņu “Mazsalacas dabas atklājēji”, aicinot jauniešus saistošā veidā uzzināt par norisēm dabā, šim mērķim nepieciešams iegādāties atbilstošu inventāru, ko ļaus iegūtais finansējums divos projektos.

  • Inga Gaile no Naukšēniem iesniedza projektu “Rotaļu laukuma labiekārtošana”. Darbi tiks veikti pirmsskolas izglītības iestādē, iesaistoties gan darbiniekiem, gan vecākiem, gan citiem vietējiem iedzīvotājiem.

 

Iesniedzēji idejas īstenos līdz šī gada novembra beigām. Kopumā konkursā idejām bija pieejami 2000 eiro, kas gūti galvenokārt no VNF Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem.

 

Konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2016”, ko rīkoja VNF Jauniešu ideju laboratorija, atbalstītas četras idejas par kopējo summu 1493 EUR.

  • Naukšēnu novada vidusskolas jaunieši ar projektu “Spēlējam spēles!” radīs lielformāta spēles 1.-4. klašu skolēniem, kas būtu gan jautras, gan attīstošas. Jaunieši izveidos lielformāta dambretes, koka domino, no auduma un filca izšūtu Riču-Raču, koka zivis un makšķeri ar auklu. Ideju palīdzēs īstenot gan skolas saime, gan arī vecāki.

  • Entuziasti Mazsalacā vēlas veidot telpu jauniešiem, kur interesentiem būtu iespēja pavadīt brīvo laiku. Tur būs iespēja spēlēt spēles, padzert siltu tēju, savukārt vasarā telpu varēs izmantot dažādu nometņu dalībnieki.

  • Rūjienas vidusskolas jaunieši īstenos projektu “Atpūtas telpa erudītiem prātiem”, norādot, ka ikviens jaunietis ir erudīts un zinātkārs. Tā būs vieta, kur atpūsties starpbrīžos, pildīt mājasdarbus vai vienkārši gaidīt autobusu uz mājām. Īstenojot akciju ‘’Vienam vecs, citam jauns!’’, tiktu saziedotas mēbeles un spēles telpai.

  • Biedrība “Mazsalacas attīstības projekti” īstenos ideju “Spārnotā kamera”, kuras ietvaros plānots iegādāties dronu robotikas pulciņa dalībnieku izglītošanai, kā arī Mazsalacas novada kultūras dzīves un apskates objektu iemūžināšanai.

 

“Jaunieši dod iespēju jauniešiem” konkursā projekti atbalstīti galvenokārt par VNF Jauniešu ideju laboratorijas savākto finansējumu, organizējot dažādus pasākumus bērniem un jauniešiem, vācot naudu ziedojumu kastītēs, pārdodot pašu veidotos fotokalendārus, dodoties ciemos pie sponsoriem un darot citas lietas.

 

Pieteikumus varēja iesniegt neformālas iedzīvotāju grupas un nevalstiskās organizācijas no Valmieras apkaimes (Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novada).

Raksta autors: "Valmieras ziņas"