AIF projektu dienas Vidzemē – iespēja saņemt atbildes par AIF projektu konkursiem!

AIF projektu dienas Vidzemē –  iespēja saņemt atbildes par AIF projektu konkursiem!

Vēlies iesniegt projektu pieteikumus Aktīvo iedzīvotāju fondam (AIF), bet trūkst informācijas un izpratnes par projektu iespējām un savu atbilstību tām? Aicinām piedalīties AIF projektu dienās Vidzemē un saņemt atbildes gan uz sev interesējošajiem jautājumiem par jau izsludināto Stratēģisko projektu konkursu vairākgadu projektiem un citiem plānotajiem konkursiem, gan arī piedalīties darbnīcās par projektu domāšanu.

 

Gaidām Tevi Vidzemes AIF projektu dienās:

* Valmierā: 11. jūnijā, plkst.10.00, Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu 4);

* Siguldā: 12. jūnijā, plkst.10.00, Zaļās villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra 3);

* Alūksnē: 16. jūnijā, plkst.14.00, Alūksnes novada Sabiedrības centrā (Dārza 8a);

* Madonā: 17. jūnijā, plkst.11.00, Madonas novada bibliotēkā (Skolas 12).

Piesakies dalībai šeit: http://ej.uz/AIFdienas.

 

AIF projektu dienas notiks visos Latvijas reģionos – kopā 16 pilsētās (kopējais dienu saraksts pieejams šeit). Saistībā ar COVID-19 ierobežojumiem publisku pasākumu rīkošanā, pasākumu garums būs 3h un notiks telpās, kurās iespējams nodrošināt 2m distanci. Precīzs pasākuma norises sākuma laiks tiks gan precizēts www.activecitizensfund.lv, gan arī izsūtīts visiem pieteikušajiem interesentiem.

 

Lai saņemtu individuālu konsultāciju (klātienē vai attālināti) par projektu aktivitāšu plānošanu un projektu sagatavošanu, aicinām sazināties ar AIF reģionālo koordinatoru Vidzemē, Valmieras novada fonda pārstāvi Gundegu Siliņu, e-pasts: gundega.silina@vnf.lv,  mob.tel.nr.: 20258200.

 

Jau informēts, ka līdz pat 29. jūlijam plkst. 14:00 notiek projektu pieteikumu pieņemšana pirmajā AIF Stratēģisko projektu konkursā. Tas ir konkurss biedrību un nodibinājumu vairākgadu projektiem demokrātijas kultūras un cilvēktiesību jomā ar īstenošanas periodu no 2 līdz pat 4 gadiem ar atbalstu vienam projektam līdz 105 000 eiro. Sekojoši 19. jūnijā tiks izsludināts nākamais - Rīcības projektu konkurss steidzamu un aktuālu interešu pārstāvības iniciatīvu un pilsonisko aktivitāšu īstenošanai. Šo projektu īstenošanas laiks ir no 2 līdz 12 mēnešiem ar atbalstu vienam projektam - līdz 10 000 eiro.

 

Savukārt šī gada jūlijā ir plānots izsludināt Kapacitātes projektu konkursu par kopējo summu 1 060 000 eiro. Tā fokuss - aktivitāšu īstenošana NVO nereģistrētu iedzīvotāju grupu un pilsoniski aktīvu indivīdu spēcināšanai, sadarbību veidošanai un tīklošanai, organizāciju finanšu ilgtspējas attīstībai. 2021. gada janvārī tiks izsludināts otrs Stratēģisko projektu konkurss, savukārt 2021. gada beigās arī otrs Kapacitātes projektu konkurss. Tāpat 2020. un 2022. gadā tiks izsludināti divi konkursi informatīvi izglītojošas kampaņas ieviesēja atlasei demokrātijas kultūras stiprināšanai Latvijā.

 

Aktīvo iedzīvotāju fondā laika periodā no 2020. gada maija līdz 2022. gada beigām tiks izsludināti 7 atklāti projektu konkursi, kā arī piešķirts finansiāls atbalsts sadarbības iniciatīvu attīstībai un īstenošanai ar partneriem no donorvalstīm (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija). Aicinām iepazīties ar AIF atklāto projektu konkursu kopsavilkumu. Uzzināt vairāk par Latvijas Aktīvo iedzīvotāju programmu, tās termiņiem, projektu konkursiem un pieejamo finansējumu iespējams Aktīvo iedzīvotāju fonda mājaslapā, kā arī AIF Facebook lapā. Tāpat aicinām sekot līdzi aktualitātēm Valmieras novada fonda mājaslapā un Facebook grupā “NVO Vidzemē”.