Aicinām uz VNF semināru “Sabiedrības virzīta apkaimes attīstība”

Aicinām uz VNF semināru “Sabiedrības virzīta apkaimes  attīstība”

Rudens sākumā Valmieras novada fonds kopā ar Valmieras pilsētas un novadu pašvaldībām rīkoja apkaimju domrades, kur iedzīvotāji konstatēja aktuālās problēmas, izaicinājumus un meklēja tiem risinājumus. Lai motivētu iedzīvotājus domradēs un citās sabiedriskās apspriešanās paustās idejas īstenot, aicinām piedalīties tiešsaistes seminārā “Sabiedrības virzīta apkaimes attīstība”, kas notiks jau nākamnedēļ pirmdien, 30. novembrī plkst.14:00-16:00 Zoom platformā.

 

Semināru vadīs Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem - no soliņiem un skvēriem, līdz rotaļu laukumiem un pulcēšanās vietām. Daļa domradēs paustās idejas tika iesniegtas VNF projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, vēl citas – noziņotas pilsētas un novadu pašvaldībām, tomēr liela daļa domradēs izskanējušo ideju šobrīd vēl gaida savu īstenošanas un atbalsta brīdi (skatīt tās šeit). Iespējams, kādu no tām varēs startēt VNF pasākumā “Ziedotāju aplis”, kas tiks izsludināts jau decembra sākumā.

 

Lai valmieriešiem un apkārtējo novadu cilvēkiem ļautu noticēt, ka viss ir iespējams, ja vien dara un vēlas, ar savu pieredzes stāstu dalīsies biedrība “Burkānciema apkaime” no Valmieras un biedrība “Jaunolaines attīstībai” no Jaunolaines. Abas biedrības izveidojušās, satiekoties konkrētās apkaimes cilvēkiem ar degsmi īstenot savas idejas – gan kopienas stiprināšanai, gan teritorijas labiekārtošanai.

 

NVO “Burkānciema apkaime” ir izveidota tikko rudenī, savukārt NVO “Jaunolaines attīstībai” Jaunolainē darbojas kopš pavasara. Abas biedrības jau ir aizsākušas vairākas iniciatīvas, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Īpaši jāuzsver Jaunolaines NVO izstrādātais plāns risinājumu darbnīcā “Mežezera attīstības stratēģijas izstrāde”, kas tapis, sanākot dažādu jomu speciālistiem un pārējiem līdzcilvēkiem, kam rūp ciemata ūdenskrātuve Mežezers. Kā biedrības aktivizē savus līdzcilvēkus savas apkaimes attīstībā – to būs iespējams uzzināt šajā seminārā!

 

Lai ikviens domrades dalībnieks (un citi interesenti) gūtu mazliet iedvesmas un motivācijas piedalīties savas pilsētas vai novada telpas uzlabošanā, aicinām reģistrēties līdz 29. novembrim, aizpildot anketu ŠEIT - https://ej.uz/8t18 (Zoom tiešsaistes saiti saņemsiet 30. novembra rītā). Jautājumu gadījumā sazinieties, rakstot e-pastu vnf@vnf.lv vai zvanot pa tālruni 20 258 200 (Gundega).

 

VNF uzdevums ir ne tikai motivēt cilvēkus līdzdarboties, bet arī radīt apstākļus, lai cilvēki paši gribētu piedalīties savas kopienas dzīves veidošanā. Lai ikviens no mums varētu piedalīties lēmumu pieņemšanā par sev svarīgiem jautājumiem savā apkaimē, tādējādi pašiem iesaistoties savas apkārtējās vides veidošanā. Seminārs notiek, pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam.