10 jaunie fotogrāfi uzvar Valmieras JIL fotokonkursā!

10 jaunie fotogrāfi uzvar Valmieras JIL fotokonkursā!

Vai atceries Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (VNFJIL) konkursu “Jauniešu foto kalendārs 2016”, kurā jebkurš jaunietis no Latvijas varēja iesūtīt paša fotografētas bildes gandrīz visa šī gada garumā? Cerams, jā, jo beidzot ir pienācis brīdis ilgi gaidītajiem rezultātiem!

 

Mums ir 10 uzvarētāji no visiem Latvijas reģioniem, kuru foto rotā jauno kalendāru 2016. gadam: Aivija Gritāne (16 gadi, Alūksnes novads), Edgars Jānis Plēģeris (21 gads, Amatas novads), Ivars Utināns (25 gadi, Daugavpils), Kalvis Krastiņš (24 gadi, Ikšķile), Krista Krasucka (18 gadi, Saldus novads), Kristīne Višņevska (18 gadi, Valmiera), Maksims Frederiks Šaldajevs (18 gadi, Jelgava), Kristaps Bērziņš (16 gadi, Valdemārpils), Marta Hibnere (22 gadi, Iecava) un Nauris Vasiļevskis (21 gadi, Rīga). Apsveicam visus labdarības kalendāra līdzautorus!

 

Kopumā no 31 novada un pilsētas 63 jaunie fotogrāfi iesūtīja ap 750 foto. No tām mēs, VNF JIL, kopā Valmieras pieredzējušiem fotogrāfiem Raivo Sarelainenu, Uģi Brālēnu un Valmieras jaunajiem fotogrāfiem Egitu Podnieci un Emīlu Vanagu esam atlasījuši 14 vislabākos attēlus, kuru autori ir oficiāli kļuvuši par “Jauniešu foto kalendāra 2016” līdzautoriem!

 

Lai gan pieteikumi saņemti no visiem Latvijas reģioniem un pat tādām attālām pilsētām kā Daugavpils, Saldus un Liepājas, visvairāk savus foto konkursam iesūtījuši Vidzemes autori un jaunieši no Valmieras apkaimes novada. Visvairāk foto redzami dabasskati, īpaši vasarā – tādi bija teju puse! Visvairāk savas foto iesūtījuši 18‑gadīgie jaunieši; jaunākajiem konkursa dalībniekiem bija 14 gadi, bet vecākajiem – 25!

         

Kalendārus būs iespējams iegādāties Valmieras novada fondā (Garā iela 10), kā arī Valmieras lielākajās grāmatnīcās un kancelejas preču veikalos, ziedojot tā iegādei 3 eiro! Kalendāru nauda tiks novirzīta jauniešu projektiem Valmieras apkaimē, tos nākamgad izvēloties JIL rīkotajā ideju konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”.

 

Nu jau kalendāru veidošana ir kļuvusi par mūsu hobiju, tāpēc, ļoti iespējams, pēc gada iznāks “Jauniešu foto kalendārs 2017’’! Tādēļ nenoliec savu fotoaparātu un sāc tvert mirkļus, lai arī Tu nākamgad būtu viens no labdarības jauniešu galda kalendāra līdzautoriem!