“Aklajā randiņā” iegūti 400 eiro jauniešu idejām

 “Aklajā randiņā” iegūti 400 eiro jauniešu idejām

Valmieras pilsētas svētku svinībās ikviens viesis tika aicināts izbaudīt aklā randiņa burvību, piedaloties Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (VNF JIL) labdarības akcijā “Aklais randiņš ar grāmatu”. Tās laikā svinību dalībnieki varēja ienākt romantiskajā teltī un izvēlēties, iespējams, sev jaunu mīļāko grāmatu tikai pēc tās citāta un žanra, nemaz neredzot grāmatas vāku.

 

Labdarības akcijā tika pārdotas vairāk nekā 100 grāmatas, tā piesaistot jauniešu idejām 405 eiro. Iegūtie līdzekļi nonāks VNF JIL projektu konkursa “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” krājkasītē, lai jau pavasarī tiktu izmantoti vairāku jauniešu idejas realizēšanai Valmierā un apkārtējos novados. Līdz šim, pateicoties JIL atbalstam, Valmieras bērnudārzos ir uzstādītas kukaiņu mājiņas, izveidota skatuve Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas teātra uzvedumiem, radīti atpūtas stūrīši Mazsalacas vidusskolā un Rencēnu pamatskolā, izkrāsota autobusu pietura Naukšēnos un īstenotas citas jauniešu idejas.

         

Ideja “Aklais randiņš ar grāmatu” netiktu īstenota bez VNF JIL draugu un atbalstītāju atbalsta, tāpēc sakām paldies grāmatu dāvinātājiem – apgādiem “Jānis Roze” un “Zvaigzne ABC”, SIA “Latvijas Grāmata”, Valmieras integrētajai bibliotēkai, Koņu pagasta bibliotēkai un ikvienam citam, kurš labprāt padalījās ar sava grāmatplaukta saturu. Par tehnisko atbalstu paldies Valmieras Kultūras centram, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai, Valmieras Viestura vidusskolai, SIA “Vidzemes papīrs” un veikalam “Luiss”.

 

Ja Tev nesanāca apmeklēt mūs un atrast savu īsto grāmatu – nebēdā, ļoti iespējams, dosim otro iespēju un tiksimies Zinību dienā 1. septembrī pasākumā “Pirmais Valmierā”.

 

Ikdienā VNF JIL aicina jauniešus būt aktīviem savas pilsētas un novada iedzīvotājiem un nodarbojas ar finanšu piesaisti, lai dotu iespēju jauniešiem īstenot savus projektus. Līdz šim jau organizēti astoņi projektu konkursi jauniešiem, kuros īstenotas vairāk nekā 30 idejas.