Velo modes skatē uzvar “Grilētais tītars”

 Jau otro gadu Valmieras pilsētas svētkos 3. jūlijā Jauniešu laukumā Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (JIL) rīkoja pasākumu Velo Fashion Show. Tajā braucamrīku īpašnieki izgreznoja braucamos, piešķirot tiem vēl neredzētu izskatu. Tajā pašā laikā jaunieši organizēja arī labdabības akciju, vācot līdzekļus Bērnu dienas centra darbībai.
 
 
 
Braucamrīku īpašnieki izdomas ziņā izcēlās ne tikai ar izdekorētajiem braucamajiem, bet arī ar savu braucamrīku nosaukumiem. Par Velo mode skates balsotāju simpātiju kļuva Ingus Rutulis ar velosipēdu “Grilētais tītars”. Tikai dažu balsu pārsvars no uzvaras šķīra velo ar nosaukumu “Klauniņš”, bet trešo vietu ieguva velosipēds “Vārītā muša”. Trīs pirmo vietu ieguvēji balvās saņēma zemnieku saimniecības “Graudiņi” “Beķereja” sarūpētos kliņģerus un fitnesa kluba “Spēka Pasaule” dāvankartes, kuras jau pavisam drīz varēs izmantot trenažieru zālē.
 
Velo modes skatē piedalījās 23 dažādu braucamrīku īpašnieki ar dažādu lieluma velosipēdiem, skrituļdēļiem, skrejriteņiem, rolleriem un pat ķerrām.papildus reklamēšanu, pilsētas iedzīvotāju uzmanību piesaistot ar izdekorēto riteņu braukāšanu pa Valmieras ielām. Lai braucamajiem dāvātu jaunu un vēl neredzētu izskatu, tika izmantotas visdažādākie Ziemassvētku eglīšu rotājumi, dabas veltes, krāsainas kreppapīra virtenes un citi sarūpētie materiāli. Dažu dalībnieku braucamrīki tika pie jaunām krāsām, izmantojot pūšamās krāsas, bet citi rūpējās arī par savu braucamo.
 
Beidzoties rotāšanas laikam, pasākuma dalībnieki ar saviem izpušķotajiem braucamajiem un devās parādē virzienā uz pilētas centru. Pārējie valmierieši par velosipēdiem pauda savu sajūsmu, fotografējot Velo modes skates dalībnieku izrotātos braucamos un pavadot tos ar atzinīgiem saucieniem. Pie pilsētas Kultūras centra tika apbalvoti Velo Fashion Show uzvarētāji, kā arī laimīgais balsotājs un ziedotājs. Bērnu dienas centra pārstāve Elīna visu jauniešu vārdā pateicās par saziedotiem līdzekļiem, par kuriem JIL jaunieši iegādāsies jaunas spēles. Rudenī, kad centrs atsāks savu darbību, JIL dalībnieki dosies tās kopīgi iemēģināt kopā ar dienas centra jauniešiem.
 
Pēc oficiālās apbalvošanas īpašu jauniešu pārsteigumbalvu saņēma galveno balvu ieguvēji un JIL simpātija. Jaunieši bija noorganizējuši braucienu ar plostu, nu jau paši un kopā ar Velo modes skates uzvarētājiem piedaloties “Peld Parādē”. Plostu rotāja vēl tikko izdekorētie pirmās vietas guvušie velosipēdi un rozā salmiem dekorētā ķerra “Elles mašīna”, peldlīdzekļu parādē iegūstot nomināciju kā “Ripojošākais peldlīdzeklis”.
 
Jaunieši bija ļoti gandarīti par izdevušajiem pasākumiem Jauniešu laukumā. “Ļoti ceru, ka Velo modes skate kļūs par JIL ikgadēju tradīciju, un tie, kuri dažādu iemeslu dēļ nepiedalījās šogad, to varēs droši darīt nākamgad,” savu viedokli pauž Laura, JIL jaunākā dalībniece.
 
Īpašs paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai un Sorosa fondam – Latvija par finansiālo atbalstu “Velo Fashion Show” organizēšanā Valmieras pilsētas svētku ietvaros.