Valmieras skolās notiks Spēļu vākšanas akcija

Galda spēlesJau kopš šodienas līdz 16. decembrim Valmieras skolās notiks Spēļu vākšanas akcija “Dāvini spēles savai Valmierai!”. Tās ietvaros skolēni un skolotāji tiek aicināti dāvināt visdažādākās galda spēles Valmieras integrētajai bibliotēkai, lai Jaungadā Valmieras novada fonda (VNF) Jauniešu ideju laboratorija un Valmieras jauniešu centra (VJC) VINDA jauniešu klubs “Acis” kopā ar citiem aktīviem jauniešiem varētu rīkot Galda spēļu vakarus bibliotēkas telpās.
 
Lai varētu organizēt dažādus Tematiskos spēļu vakarus, jaunieši aicina ikvienu papildināt galda spēļu krājumus. Spēļu vākšanas laikā jaunieši un skolotāji tiek aicināti nest uz savu skolu un dāvināt dažādas galda spēles kā šahs, “Riču-Raču”, “Monopols”, “Katanas ieceļotāji” un citas sabiedrībā zināmas (un mazāk zināmas) galda spēles, kurām mājās netiek rasts pielietojums. Precīzāka informācija par “punktu”, kur katrā skolā varēs nodot šīs spēles, varēs uzzināt katrā skolā. Svarīgi, lai spēles būtu labā lietošanas kārtībā. Tāpat spēles iespējams nogādāt arī Valmieras novada fondā, Garā ielā 9.
 
Aktīva idejas organizēšana notika šā gada pavasarī, kad VNF JIL piedalījās arī raidījuma “Viss notiek” video dienasgrāmatā, stāstot par Spēļu vakaru ideju. Tomēr secinot, ka jaunieši vasarā daudz labprātāk pavadītu laiku dažādās ārpustelpas aktivitātēs, idejas īstenošana tika atlikta uz vēlāku rudens/ziemas periodu.
 
Ideja rīkot galda spēļu vakarus pieder Valmieras integrētās bibliotēkas draudzīgajām bibliotekārēm, kuras uzrunājušas VNF jauniešus to rīkošanā un organizēšanā. To, ka jaunieši labprāt apmeklētu šādus vakarus, tika secināts pagājušā gadā veiktajā jauniešu anketēšanā gada nogalē.
 
Jaunieši saka arī lielu paldies Vācijas organizācijai “Kinder in Valmiera” (“Bērni Valmierā”) un Sorosa fondam par finansiālo atbalstu idejas īstenošanā.