Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā aizsākas Labdarības nedēļa

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā aizsākas Labdarības nedēļa

Šonedēļ, 10. februārī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā aizsākās akcija “Labdarības skola”, kad visas nedēļas garumā skolēni sadarbībā ar vietējām organizācijām īsteno pašu izplānotus labdarības pasākumus. Darbīgai nedēļai skolēnus noskaņoja īsfilma “Labdarības līga”, un savus labestības pilnos pieredzes stāstus izstāstīja sabiedrībā zināmi skolas absolventi – aktrise Regīne Devīte un mūziķe Sabīne Vidriķe.

 

Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte, novēlot veiksmīgu nedēļu, uzsvēra: “Tas, ka tu dod, ar laiku dzīvē nāk atpakaļ un atnes vēl pozitīvāku rezultātu.” To tad arī šonedēļ katra klase centīsies panākt, veidojot ludziņu bērnudārzu bērniem, ciemojoties pie sirmgalvjiem un slimniekiem, palīdzot Dauguļu internātpamatskolas jauniešiem mācībās, rīkojot akciju par drošu internetu Valmieras integrētās bibliotēkas mazākajiem apmeklētājiem, veidojot pasākumu pensionētiem skolotājiem un vēl daudz citas lietas. Laika nav daudz, tādēļ skolēni kopā ar skolotāju aktīvi ķeras klāt pie darbiem. Katrā klasē būs žurnālists, kurš visu notiekošo aprakstīs un iemūžinās fotogrāfijās. Skolēnu veikumam varat sekot līdzi lapā www.draugiem.lv/lskola.

 

Piektdien klases savu veikumu atrādīs citiem un tiks noskaidroti aizraujošākie un sirsnīgākie labdarības projekti. Par nelielā balvām ir parūpējušies tirdzniecības centrs “Valleta”, aktīvā tūrisma centrs “Eži”, Valmieras drāmas teātris, Vidzemes olimpiskais centrs, kino “Gaisma” un Valmieras novada fonds.

 

Turklāt, šonedēļ ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu Valmieras novada fonds ir atklājis arī Latvijā pirmo interneta aplikāciju brīvprātīgajiem DEEDin. Aplikācijas lietotāji var atrast piemērotu brīvprātīgā darbavietu kādā no organizācijām, krāt punktus par padarītajiem darbiem, saņemt virtuālus un reālus apbalvojumus, kā arī dalīties ar pieredzes stāstiem un uzzināt vairāk par brīvprātīgo darbu Latvijā un Eiropā. Vairāk par aplikāciju varat atrast mājaslapā www.deedin.com.

 

Labdarības skolu Valmierā organizē Valmieras novada fonds. Šo kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors” un šo gadu laikā tajā iesaistījušās skolas Valmierā, Alūksnē, Talsos, Apē, Liepājā, Grobiņā, Tirzā, Pededzē, Malienā un Rīgā.