Valmieras novada fonds aicina uz konferenci “Brīvprātīgais darbs – Tavs veiksmes pakāpiens!”

Valmieras novada fonds aicina uz konferenci  “Brīvprātīgais darbs – Tavs veiksmes pakāpiens!”

Vai esi aizdomājies, ka koordinēts un mērķtiecīgs brīvprātīgais darbs var būt nopietns resurss Tavas NVO mērķu sasniegšanā? Vai esi apjautis, ka brīvprātīgais darbs var dot iespēju Tavai NVO augt un gūt jaunus kontaktus, prasmes un zināšanas? Lai mācītos no motivējošiem Latvijas brīvprātīgā darba organizētājiem dažādās jomās, Latvijas NVO tiek aicinātas uz konferenci “Brīvprātīgais darbs – Tavs veiksmes pakāpiens!”. Konference notiks 28. maijā no pl.11.00-17.10 Rīgā, Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvāris 28).

 

PASĀKUMA PROGRAMMA

 

Dienas pirmajā daļā iedvesmosimies no vairākiem brīvprātīgā darba organizētājiem Latvijā un Igaunijā, kā arī dzirdēsim labās prakses piemērus par sekmīgu brīvprātīgā darba organizēšanu Eiropā un Amerikā. Savukārt otrajā konferences daļā diskutēsim par šobrīd aktuāliem brīvprātīgā darba jautājumiem – atbalstu brīvprātīgo koordinatoriem, brīvprātīgā darba likumu, nacionāliem un reģionāliem godināšanas pasākumiem, nacionālu brīvprātīgā darba datu bāzi un citām aktualitātēm.

 

Starp iedvesmojošajiem stāstiem brīvprātīgo piesaistē un koordinēšanu kultūras jomā NVO dzirdēsim Intu Teterovski, “Rīga 2014” brīvprātīgo programmas vadītāju. Inta koordinētajā brīvprātīgo kustībā bija pieteikušies vairāk kā 4000 brīvprātīgo, daļa no tiem raduši patstāvīgu darbu. Ar pieredzi brīvprātīgā darba organizēšanā sociālajā jomā dalīsies Ilze Jozēna, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājas vadītāja. Runātāju teikto papildinās pašu brīvprātīgo pieredzes stāsti un viedokļi. Dzirdēsim arī Jaanika Toome, Vīlandes NVO “Teeme” organizācijas vadītāju, kas iepazīstinās konferences dalībniekus ar ikgadējo Brīvprātīgā darba vakanču tirgu Igaunijā. Konferencē dzirdēsim vēl citus iedvesmas pilnus brīvprātīgā darba koordinatorus un paša brīvprātīgā darba veicēju stāstus.

 

Jāuzsver, ka konferencē Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš iepazīstinās ar vairākiem plānotiem brīvprātīgā darba aktualizēšanas pasākumiem Vidzemes reģionā un Latvijā šogad un nākamgad. Konferencei nepieciešams pieteikties līdz š.g. 25. maijam, aizpildot anketu http://ej.uz/BDkonf15_piet.

 

Valmieras novada fonda rīkoto konferenci finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija (EEZ finanšu instruments), savukārt fonda darbību atbalsta arī Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pašvaldība.